Maironio eilėraščio Taip niekas tavęs nemylės analizė


Eilėraščio analizė. „Taip niekas tavęs nemylės“. Rašytojas. Jonas Mačiulis (Maironis). Kūrinys. Kas suteikė tau. Bet jam tos negaila jaunystės giedros. Pasklido giesmė po tą šalį toli. Kūrinio pavadinimo reikšmė. Maironis yra autorius. Tema, pagrindinė mintis problemos. Tema Stipri meilė tėvynei. Pagrindinė mintis Meilės išaukštinimas. Kūrinio pasaulis. Erdvė Girios. Kūrinio žmogus. Lyrinis subjektas yra emocingas. Kūrinio kalba. Epitetai („Nuliūdęs poeta!“. Retoriniai sušukimai („Kaip uždegei jauna krutinę. Kontekstas. Šį eilėraštį palyginsiu su eilėraščiu „Poezija“. Išvados. Taigi, šiuo eilėraščiu kūrėjas išsako savo meilę Lietuvai. Šaltiniai.


Tema: Stipri meilė tėvynei. Pagrindinė mintis: Meilės išaukštinimas, jos amžinumas, ilgesys, kančia.  Problemos: Ar svarbi yra meilė tėvynei? Ar verta kentėti dėl tėvynės?

Erdvė: Girios, rūmai, sodžiai, tačiau viskas yra tėvynėje – Lietuvoje. Nuotaika: Kūrinyje nuotaika vis keičiasi. Pradžioje liūdna, kenčianti, jautri, nerami, tačiau į pabaigą vis gerėja. Laikas: Kūrinyje laikas vis maišosi su praeitimi, dabartimi ir ateitimi.

Retoriniai sušukimai: („Kaip uždegei jauna krutinę!“) Retoriniai klausimai: („Tiktai dėl tavęs, numylėta?“) Šios meninės priemonės eilėraščiui suteikia vaizdingumo. Retoriniai klausimai ir sušukimai padeda autoriui perteikti emocijas.

  • MS PowerPoint 108 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (515 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dainius
  • Maironio eilėraščio Taip niekas tavęs nemylės analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Maironio eilėraščio Taip niekas tavęs nemylės analizė . (2017 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironio-eilerascio-taip-niekas-taves-nemyles-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 11:47
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo