Maironio individualūs išgyvenimai lyrikoje


Maironio individualūs išgyvenimai lyrikoje. Žymiausias XIX a. pabaigos – XX a. Lietuvių romantizmo poetas. Maironis. „ Taip niekas tavęs nemylės “. Jau pirmose šio eilėraščio eilutėse atsiskleidžia. „ Kur bėga Šešupė “. Šiame eilėraštyje nuo pradžių iki galo išliko pakili nuotaika. „ Aš norėčiau prikelti“. Kūrinys buvo rašomas su didelia nostalgija. „ Vilnius prieš aušrą “. Nors viso eilėraščio kontekste buvo kalbama apie liūdną tuometinę dabartį. „ Vakaras ant ežero Keturių Kantonų“. Eilėraštyje įžvelgiamas liūdesys ir ilgesys savosios autoriaus jaunystės ir tėvynės nepakeičiamo grožio. „ Išnyksiu kaip dūmas“. Maironis šį savo kūrinį rašė su neviltimi priešakį. „ Pasitikėjimas savimi“. Eilėraščio pradžia liūdna ir jaunystės ilgesinga. „ Vasaros naktys“. Autorius rašė apie. „ Ko siekiu ir alkstu “. Eilėraštyje autorius kankinasi. „ Skurdžioj valandoi“. Maironis romantiškai perteikia.


Jau pirmose šio eilėraščio eilutėse atsiskleidžia, liūdna nuotaika ir ji nesikeičia, nes visame kontekste pasakojama, kaip jauniems vyrams negaila savo jaunystės Tėvynei paaukoti, o eilėraščio gale pats autorius užduoda retorinį klausimą gimtinei : „ Tu jį nors atmin ar atminsi kada? “ Taigi Maironis susigraudinęs atskleidžia liūdnus šalies išgyvenimus šiame kūrinyje pasitelkdamas poetišką sielą ir istorinius įvykius mintims išreikšti.

Kūrinys buvo rašomas su didelia nostalgija, šalies praeičiai ir jos didvyriams, kurią jautė ko gero asmeninės krizės metu, svajodamas iš praeities senolių pasisemti naujo įkvėpimo .

Maironis šį savo kūrinį rašė su neviltimi priešakį, nes mane kad visas jo gyvenimo darbas ir kūryba, bus tik laikina ir nei jo, nei kūrinių niekas neatmins.

  • MS PowerPoint 297 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (367 žodžiai)
  • Mokykla
  • Airidas
  • Maironio individualūs išgyvenimai lyrikoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Maironio individualūs išgyvenimai lyrikoje. (2016 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironio-individualus-isgyvenimai-lyrikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:12
×