Maironio lietuvių literatūros muziejus MAIRONIO NAMAI


Maironio lietuvių literatūros muziejus MAIRONIO NAMAI. Pastato ir muziejaus įkūrimo istorija. Jano Mateikos „ Žalgirio mūšis “. Darbo stalas. Jano Mioduševskio „ Maironio portretas “. Stalas pultas. Supamasis krėslas. Kortų stalelis. Elenos Janulaitienės „ Maironio portretas “. „ Vytauto Didžiojo portretas “. Kazio Šimonio „ Angoje “. Sofijos Dembovskytės Romerienės „ Peizažas “. Jono Janulio „ Maironio portretas “. Kraičio skrynia. Pranciškos rankšluostis. Maironio tėvo portretas. Jono Šileikos „ Maironio portretas “. Paveikslas „ Jėzus ir Marija “. Knygų spinta. Fotografija „ Peterburgo dvasinės akademijos auklėtiniai su profesoriais “.


Didžiausia šio prieškambario puošmena – paveikslas „Žalgirio mūšis“, kabantis dešinėje.

Dabar pažvelkite į vazą, pastatytą ant Peterburgo meistrų darbo pasagos formos staliuko.

Prieškambario kampe, už durų, kabo poeto kelionių nuolatinės palydovės – gumbuotos lazdos.

Virš darbo stalo – poeto portretas.

Ant skrynios – Maironio sesers Pranciškos išaustas rankšluostis.

Kviečiame į didžiąją svetainę. Pirmasis eksponatas – fortepijonas.

Tai – naujausias muziejaus eksponatas, 2012-aisiais parsiųsdintas į Lietuvą. Garsaus XX amžiaus lietuvių dailininko Jono Šileikos 1924 metais tapytas „Maironio portretas“ iš kitų jo portretų išsiskiria tuo, kad čia poetas pavaizduotas romantiškame fone, apsirengęs pasaulietiškais drabužiais.

Šiame valgomajame nepailstamai šnypšdavo didžiulis senovinis virdulys – „samovaras“. Jis pagamintas tuo metu garsiame Morozovo fabrike. Jį, kaip ir daugumą kitų daiktų, Maironis tikriausiai parsigabeno iš Peterburgo. Išvertus iš rusų kalbos „samovaras“ reiškia „verda pats“. Į jį būdavo pridedama įkaitintų anglių, kurios nuolat šildydavo vandenį arbatai.

Tai – nežinomo dailininko sukurtas paveikslas. Jeigu žiūrėsite į jį iš dešinės pusės, matysite nutapytą Jėzų Kristų, o iš kairės – Švenčiausiąją Mergelę Mariją. Maždaug XIX amžiuje jis padarytas iš medinių lentelių, sudėtų trikampėliais. Manoma, kad Europoje išliko tik keletas tokių darbų.

Miegamojo drabužių spintoje galite apžiūrėti autentišką Maironio vasarinę skrybėlę.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (3210 žodžiai)
  • Ai5te
  • Maironio lietuvių literatūros muziejus MAIRONIO NAMAI
    10 - 4 balsai (-ų)
Maironio lietuvių literatūros muziejus MAIRONIO NAMAI. (2016 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironio-lietuviu-literaturos-muziejus-maironio-namai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:33
×