Maironio satyros testas


Ką reiškia posakiai „į žmones išėjo“, „Vėjus gaudyti“. Ką reiškia šiame kontekste epitetas „Gudrūs draugai“. Kokią prasmę turi žodžių junginiai „žemės išmintis“, „Iš aukštybių ir žiūri, ir mato“. Koks lyrinio subjekto požiūris į draugus. Suformuluokite pirmojo posmo mintį. 2-3 posmuose kalbama apie praeitį daugiskaitos pirmuoju asmeniu. Kokie lyrinio subjekto jausmai atskleidžiami 2-3 posmuose. Kokios raiškos priemonės tuos jausmus padeda atskleisti. Apibendrindami suformuluokite 2-3 posmų pagrindinę mintį. 4-5 posmuose kalbama apie buvusius bendražygius. Kokie jie dabar? „Turi saliūnus aukštu“. „Neišriš be naudos kapšo, rubliais kuproto“. „Viską sprendžia iš aukšto. ir peikia“. „ Važinėjas po vaišes kaštanais. „Jaunimą vadina „Litvomanais“. Suformuluokite mintį apie šiuos žmones. Apibūdinkite eilėraščio kompoziciją. Kaip tai susiję su teksto prasme? „Spjauki, druguži, į viską“ Paaiškinkite pirmojo posmo prasmę. Kaip kalbama apie jaunystės idealus? Kodėl pasirenkamas toks kalbėjimo būdas? Kas vadinama išmintimi? Koks lyrinio subjekto požiūris atskleidžiamas. 4-5 posme numatomas „Draugužio“ būsimas gyvenimas. Kokia yda ironizuojama 6 posme. Paaiškinkite šių eilučių prasmę „Gal rūpestys koks ir sės tau ant veido,/ Mažas tačiau, kaip ir tu. „Skausmo balsas“ Kokius žmones lyrinis subjektas vadina išgamomis. Kokia priešprieša ryški 5-6 posmuose? Ar lyrinis subjektas pritaria minčiai sakydamas „Ir, nieko pikto kaip neveikę,/ kai mirste, tikitės dangaus. Kaip lyrinis subjektas supranta gyvenimo prasmę. Apibūdinkite satyrų lyrinį subjektą. Ar satyras galima vadinti romantiniais kūriniais.

4-5 posme numatoma „draugužio“ būsimas gyvenimas. Sotus gyvenimas („pilvą išpūtęs“), abejingas kitų nelaimėms (iš grašių sermėgio nutukęs, /Vargšo drovėsies namų...“), be idealų („juoksies iš savo sapnų“), turtingas („persų kilimais sau butą išklojęs“).

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (920 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rasa
  • Maironio satyros testas
    10 - 4 balsai (-ų)
Maironio satyros testas. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironio-satyros-testas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 13:52
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo