Maironio „Vilnius prieš aušrą“ eilėraščio analizės pristatymas


Maironis „Vilnius prieš aušrą“ eilėrasčio analizė. Rašytojas. Jonas Mačiulis-Maironis (1862–1932) – poetas. Vilnius prieš aušrą. Antai pažvelki! Tai Vilnius rūmais Dunkso tarp kalnų plačiai. Kūrinio pavadinimo reikšmė. Mano nuomone šio eilėrasčio pavadinime slypi gyli Vilniaus praeitis. TEMA Didingo Vilniaus praeitis ir viltis išsilaisvinti iš priespaudos. Kūrinio pasaulis, nuotaika. Erdvė plati. Nuotaika ilgesinga, niūri, jaudinanti. Laikas naktis, rytas. Kūrinio žmogus, jo vertybės. Lyrinis „Aš“ pradžioje kalba apie miestą kitam asmeniui. Kūrinio kalba (meninės priemonėsPakartojimas „Lietuvai, mūsų tėvynei“. Kontekstas. Šį kūrinį galima sieti su romantizmo laikotarpiu. Išvados. Šį eilėraštį pasirinkau, nes Buvo įdomu panagrinėti.


Mano nuomone šio eilėrasčio pavadinime slypi gyli Vilniaus praeitis; atskleidžiama, koks Vilnius buvo; kad yra viltis, jog Didingasis Vilnius vėl bus galingas.

TEMA: Didingo Vilniaus praeitis ir viltis išsilaisvinti iš priespaudos. PAGR. MINTIS: Nesvarbu, kaip sunku būtų dabar, reik neprarasti vilties ir branginti tai ką turi. PROBLEMOS: Ar visada branginame tai ką turime? Kiek praeitis ir prisiminimai mums rūpi? Ar tautiškumas, bendruomeniškumas padeda įveikti kliūtis? Kas sustiprina tautą?

Erdvė: plati. Nuotaika: ilgesinga, niūri, jaudinanti. Laikas: naktis, rytas.

Šį kūrinį galima sieti su romantizmo laikotarpiu, nes šiuo laiku buvo kuriama apie Lietuvos praeitį, didingumą. Siedama su Maironio kitais eilėrasčiais ar poemomis radau panašumu, jog jis kūrė apie tautiškumą, vienybę, žmogiškumą (altruistiškumą), meilę ir atsidavimą savo kraštui.

Šį eilėraštį pasirinkau, nes: Buvo įdomu panagrinėti, įsijausti; Vilnius man labai gražus miestas (istoriškai daug visko išgyvenęs); Asmeniškai šis eilėraštis privertė susimąstyti ar savo kraštui atiduodame visa save; ar liko pas mus tautiškumas, bendruomeniškumas ir altruistiškumas.

  • MS PowerPoint 875 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (595 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Karolina
  • Maironio „Vilnius prieš aušrą“ eilėraščio analizės pristatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Maironio „Vilnius prieš aušrą“ eilėraščio analizės pristatymas. (2019 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironio-vilnius-pries-ausra-eilerascio-analizes-pristatymas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 24 d. 15:16
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema