Maironis Aš norėčiau prikelti


Aš norėčiau prikelti analizė. Maironis as noreciau prikelti analizė. Maironio eilerastis as noreciau prikelti analize. As noreciau prikelti interpretacija. Maironis aš norėčiau prikelti interpretacija. As noreciau prikelti maironis analize. Maironis „aš norėčiau prikelti“ – i strofa. As noreciau prikelti maironis. As noreciau prikelti maironis skaidres. As noreciau prikelti maitonis aprasymas.

Maironio kūryboje svarbiausias yra pirmasis dvidešimtmetis: tada poetas sukūrė beveik visus žymiausius lyrinius kūrinius, išryškėjo esminiai jo poetinio pasaulio bruožai. Ankstyvajame kūrybos laikotarpyje parašytų „pavasario balsų“ motyvai: herojiškos praeities ir nykios dabarties antitezė, gimtojo krašto poetizacija, tikėjimas garbinga ir šviesia tėvynės ateitimi.

Ankstyvajame kūrybos laikotarpyje parašytų pavasario balsų motyvai: herojiškos praeities ir nykios dabarties antitezė, gimtojo krašto poetizacija, tikėjimas garbinga ir šviesia tėvynės ateitimi.

aš norėčiau prikelti – tai vienas maironio patriotinių eilėraščių, išsakančių rašytojui ir nacionalinio atgimimo epochai taip būdingą aštrų istorijos jausmą ir romantišką Lietuvos praeities, nacionalinės laisvės ilgesį. Pavadinimas simbolizuoja kartų kaitą, kai vieni miršta, kiti gimsta, tačiau praeities didvyrių jau nebeprikelsi .

Pirmoje strofoje lyrinis aš išreiškia savo troškimą: aš norėčiau prikelti nors vieną senelį , išgirsti nors vieną, bet gyvą žodelį / iš senųjų laikų! , kuris pakartojamas ir eilėraščio pabaigoje. Tačiau to padaryti neįmanoma, tai ne žmogaus jėgoms.

Lyriniam subjektui praeitis yra vertinga, joje sukaupta daug senolių išminties, ko dabar taip stinga. Taip pat trokšta atrasti poezijos <. Naują šaltinį , pasigenda vaidelučių , kurios saugodavo šventąją ugnį. Visa tai maironio žmogui yra artima, miela, tačiau priklauso praeičiai.

Ketvirtoje strofoje eilėraščio žmogus pabrėžia tautos istorijos svarbą, akcentuodamas didžiavyrius , kurie kovojo už savo tėvynę, už jos laisvę. Praeitis oponuoja su dabartimi, nes dabar beliko tik užmirusios mūsų krūtinės be žado / be idėjos, be vado . Tai tarsi raginimas kovoti už tai, kas prarasta, kad susigrąžintų praeities vertybes.

Poetui labai svarbi gimtoji kalba, jam nepriimtina pramokėjų kalba .

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (279 žodžiai)
  • Maironis Aš norėčiau prikelti
    10 - 1 balsai (-ų)
Maironis Aš norėčiau prikelti. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironis-as-noreciau-prikelti.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:06
×