Maironis Dvi žvaigždės


Eilerasciai apie zvaigzdes. Dvi zvaigzdes interpretacija. Maironio eilerastis dvi zvaigzdes. Maironio eilerasciai apie zvaigzdes. Zvaigzdes eirasciai. Maironis "dvi žvaigždės". Eilerastis dvi zvaigzdes. Lyrinis subjektas eilerastyje kur bega sesupe. Maironis dvi zvaigzdi. Henrikas radauskas dvi zvaigzdes analize.

Dvi žvaigždės. Nesunkiai suradęs savo žemaitiškąjį kelia, lietuvių romantikas jonas Maciulis – Maironis visą gyvenimą ieškojo ir kito, daug reikšmingesnio vedančio į pažinimą ir žmogaus vertes suvokimą. Pats savo kūrybą daugeliui nušvietęs kelią, jis eilėraštyje ‘dvi žvaigždės” atskleidžia žmogaus ilgesy ir tokiu šviesiu buvimo svarbą bei prasme.

Nesunkiai suradęs savo žemaitiškąjį kelia, Lietuvių romantikas jonas maciulis – maironis visą gyvenimą ieškojo ir kito, daug reikšmingesnio vedančio į pažinimą ir žmogaus vertes suvokimą. Paqts savo kūrybą daugeliui nušvietęs kelią, jis eilėraštyje ‘dvi žvaigždės atskleidžia žmogaus ilgesy ir tokiu šviesiu buvimo svarbą bei prasme. Jau soneto pavadinimas pasako, kas yra žmogui svarbiausia. Skaičius ‘du’ žymi, jog niekas nepasitenkina vienetais, o trokšta daugiau, bent daugiau nei minimumo. Taigi jau čia prabyla maksimalistas – maironiui būdingas lyrinis žmogus. Žmogus, kurio monologu ir paremtas eilėraštis. Pasakojomas pradedamas nesistengiant nuleisti atkakliai į aukštybes žvilgsnio, ieškančio kažko į ką galėtų stiebtis. To simbolis yra žvaigždė. Žvaigždė kuri užgimė namuose, pavadintuose dangus . Norima parodyti begalinė, beribė erdvė ir išreiškiamas lyrinio subjekto tikėjimas, kad ten už aukštybių yra gal ir kitas dangus, kuris gali viską paaiškinti. O gal padėti žmogaus mintims, kad nabedrebėtų nuo menko vėjelio. Drebėjimas – silpnumas, abejonės. Juk jeigu neabejos žmogus, bus tvirta ir žvaigždė – fantazijos padarinys. Ryški metafora apibūdina tai – uždegė dievas’. Lyrinis subjektas pripažįsta esant didelė jėga, sugebančią daryti žygdarbius. Pažinti kalnus – tvirtumo ir aukštumo simbolį, pievas – kupiną smulkios gyvybės pasaulį. Paskutinėje posmelio eilutėje lyg kontrastas gamtos vaizdams – deimantas. Atsiskleidžia įvairiapusė eilėraščio žmogaus pasaulėjauta. Žmogus, kuris išdrįsta prakalbinti savo minčių gyventoją.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (434 žodžiai)
  • Mokykla
  • Valentina
  • Maironis Dvi žvaigždės
    10 - 1 balsai (-ų)
Maironis Dvi žvaigždės. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironis-dvi-zvaigzdes.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 10:23
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo