Maironis. Eilėraščio “Išnyksiu kaip dūmas” analizė


Maironis "isnyksiu kaip dumas". Maironis išnyksiu kaip dūmas interpretacija. Jonas maciulis analize. Maironio eilerascio poeta analize. Isnyksiu kaip dumas maironis interpretacija. Eilerascio isnyksiu kaip dumas analize. Maironio eilerasciu metras. Maironis poeta analize. Maironio eilerascio analize. Isnyksiu kaip dumas maironis analize.

Maironio eilėraščio “išnyksiu kaip dūmas” analizė. Jonas Mačiulis, save vadinęs Maironiu, yra iškiliausias XIX a. Pabaigos ir XX a. Pradžios lietuvių poetas. Jo kūryba apėmė eilėraščio, dainos, poemos, istorinės dramos, žanrą. Jis reiškėsi kaip poetas, istorikas, politikas.

Jonas mačiulis, save vadinęs maironiu, yra iškiliausias xix a. Pabaigos ir xx a. Pradžios Lietuvių poetas. Rinkinys pavasario balsai yra svarbiausia knyga Lietuvių lyrikos istorijoje. Vienas iš šios knygos kūrinių yra eilėraštis išnyksiu kaip dūmas .

šis eilėraštis patriotinis, jame perteikta trumpą akimirką trunkanti nuotaika, kai nenorima blaiviai vertinti mūsų gyvenimo dėsnių. Nelabai tikiu, kad toks mąstymas nuolat kankina žmogų. Lyrinis subjektas kalba savo vardu, būdamas depresijoje. Eilėraštyje atsispindi ryškus dvasinės būsenos nuopolis, gilėjantis liūdesys.

Kas skausmo šaltinis? Ar tai suvokimas, kad su žmogaus mirtimi viskas baigiasi? Ar kad užmirš giesmes? Manyčiau, antroji priežastis svarbesnė. Čia šis žmogus patekęs į minčių ir jausmų chaosą. Bandoma ieškoti išeities, harmonijos, tačiau nesėkmingai. Antroji strofa tik paaiškina, išpgana banaliai skamba palyginimai kaip bangos ant marių, kaip mintys žmogaus . Visai nemotyvuotas sardinijos, tėnų, rymo minėjimas. Vietoves ar istorinius faktus buvo galima pasitinkti taip, kad skaitytojas išnyksiu kaip dūmas - parašytas triskiemeniu metru (amfibrachiu), padedančiu perteikti sudėtingo žmogaus dramą. Eilėraštį sudaro šauktukai ir klaustukai, tiesioginių sakinių visiškai nėra. Aš manau, kad tuo jis ir unikalus. Pagrindas- šaukiamojo pobūdžio tezės. Patriotiniuose maironio eilėraščiuose tuo jau nebesistebime. Šiame kūrinyje- nevilties akimirka. Tik akimirka, o nesusiformavusi pažiūra. Maironis buvo kunigas, jis turėjo tikėti dvasios amžinu gyvenimu.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (328 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Silvestras
  • Maironis. Eilėraščio “Išnyksiu kaip dūmas” analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Maironis. Eilėraščio “Išnyksiu kaip dūmas” analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironis-isnyksiu-kaip-dumas-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:15
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo