Maironis Jonas Mačiulis


Maironio svarbiausi kūriniai. Jonas maciulis maironis skaidres. Gamta maironio lyrikoje. Jonas maciulis maironis. Svarbiausi maironio kuriniai. Jonas maciulis maironis kuryba. Jonas maciulis maironis prezentacija. Maironis svarbiausi kuriniai. Jonas mačiulis maironis interpretacija. Maironis lietuva brangi.

Įvadas. Biografija. Asmenybė. Kūryba. Svarbiausi kūriniai. Eilėraščio „nebeužtvengsi upės“ analizė. Kūrybos statistika. Išvados. Literatūros sąrašas. Lietuvių literatūroje nerasime kito poeto, kuris būtų taip patikimai sulydęs tautos, žmogaus ir žodžio istoriją, kaip maironis. Jis tvirtai atsirėmė į herojinę lietuvos praeitį, jos dabartį suvokdamas jau ne mitiniame, bet realiame istoriniame laike, savo krašto ateitį regėdamas viltingoje europos „tautų pavasario“ perspektyvoje. Patriotinis idealizmas nesutrukdė jam prabilti ir apie amžinąjį žmogaus – kūrėjo vienišumą, užgauti jautriausias valios ir skausmo stygas ir pirmą kartą tai išreikšti įtaigiu lyriniu žodžiu. Kalbėti apie lietuvos temą maironio lyrikoje – reiškia kalbėti apie pačią jo poetinio pasaulio esmę. Lietuva, jos istorija, kultūra ir gamta yra maironio kūrybos pradžia ir pabaiga. Galima teigti, jog jokiam kitam lietuvių literatūros kūrėjui taip netinka apibūdinimai – nacionalistas, patriotinis – kaip maironiui. Tai, žinoma, nulemia ne vien maironio poetinė individualybė, bet ir jo gyventa epocha. Maironis lietuvių literatūroje atvėrė kelią lyrikai. Kurios vaizdavimo objektas yra ‚asmenybės sąmonės turinys“. Ir jame vieną pagrindinių vietų užima tėvynė lietuva. Lietuva maironio poezijoje skleidžiasi dviem sąlygiškai išskirtiniais paveikslais – istoriniu, amžinuoju, poetiškuoju ir dabarties, laikinu, dažnai kritišku. Išties, mes teberašome savo istorriją maironio žodžiais. Didysis dainius tebeeina su mumis, nešdamas pirmuosius istorijos ir literatūros vaovėlius, įduodamas į rankas kam arklą, kam knygą, kam lyrą ir veda „lietuva brangi“ tiesumu.

Baigęs gimnaziją, 1883 m. Maironis įstojo į Kijevo universitetą studijuoti istorijos ir filologijos fakultete. Baigęs universiteto pirmąjį kursą, Maironis vasaros atostogas praleido Ukrainoje, pas dvarininką, mokydamas jo mažus vaikus. Darbo nebuvo daug, todėl galėjo po studijų pailsėti. Tačiau po vasaros atostogų į Kijevo universitetą Maironis nebegrįžo, nes 1984 m. įstojo į Kauno kunigų seminariją. Daugelis bajorų apgailestavo dėl šio Maironio žingsnio. Ne vienas iš jų svajojo išleisti savo dukterį už gražaus jaunikaičio.

1885 m. Pradeda bendradarbiauti „Aušroje" (straipsnis apie sorbų – lužitėnų tautinio sąjūdžio veikėją J. E. Smolerį, eilėraštis „Lietuvos vargas").

1892 m. Spaudoje pasirodo nemažai Mačiulio eilėraščių, rašoma poema „Tarp skausmų į garbę".

1923 m. Parašo „Trumpą visuotinės literatūros istoriją" (išleista 1926 m. „Raštuose").

Maironio kūryba yra labai plalti ir įvairi. Jo kūryba apima daugelį sričių. Maironio kūryba sudaro: eilėraščiai, sonetai, satyros, baladės, poemos, dramos, vertimai.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (3555 žodžiai)
  • Gerbera
  • Maironis Jonas Mačiulis
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Maironis Jonas Mačiulis. (2011 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironis-jonas-maciulis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:15
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo