Maironis Nebeužtvenksi upės interpretacija


Maironis interpretacija. Maironis nebeužtvenksi upės analize. Nebeužtvenksi upės analize. Nebeužtvenksi upės maironis. Nebeuztvenksi upes maironis analize. Nebeuztvenksi upes eilerascio analize. Maironio nebeuztvenksi upes analize. Maironis analize. Maironis nebeuztvenksiu upes. Eilėraščio nebeužtvenksi upės analizė.

Maironis (jonas mačiulis) – xviii a. Pabaigos – xix a. Pradžios poetas, rasšytojas, siekęs pagerinti lietuvių gyvenimą. Ši asmenybė savyje kūrė du žmogiškuosius pradus – dvasinio ir romantinio: jis anksti tapo kunigu ir nepatyrė artimo žmogaus meilės. Maironiui aktualios buvo įvairios gyvenimo vertybės, kaip meilė tėvynei, tėvynės grožio atskleidimas. Maironio eileraščio „nebeužtvenksi upės“ pavadinimas atskleidžia tuo laikotarpiu tautai svarbias temas. Avadinime galime įžvelgti patriotinių linijų, tautiškumo atskleidimo temą. Eilėraštis skirtas istorinei situacijai apibrėžti.

Eilėraščio kompozicija yra nuosekli ir aiški. Eilėraštį sudaro šešios strofos. Ketureilėse strofose rimavimo būdas yra kryžminis (tai yra pirmoji eilutė rimuojama su trečiąja, o antroji – su ketvirtąja).

Eilėraštyje „Nebeužtvenksi upės“ vyrauja lyrinio subjekto monologas, atrodo, jog jis kalbetu visai tautai, oratoriškai.

Eilėraščio erdvė yra sąlygiška, plati (veiksmas vyksta prie upės, užtvankos, Dievo pasaulio).

Eilėraščio lyrinis sebjektas yra labai susimąstęs dėl tautos likimo, jis prašo tautiečių ginti savo žemes, kalbą, papročius. Eilėraštyje iškeliamas savimi pasitikinčios asmenybės idealas. Ateities žmogus turi būti drąsus ir sugebėti atlaikyti artėjančią kovą.

Pirmoje strofoje atsispindi tautiškumas, tautinis atgimimas.

Paskutiniajame posme galime įžvelgti, jog yra prašoma gręžtis i praeitį, bet labiau žvelgti į ateitį. „Svetimas rūbas“ yra įasmenintas, jis sutaatinamas su svetima kalba, jog reikia svetimos kalbos atsikratyti.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (357 žodžiai)
  • Mokykla
  • Doviiiiii
  • Maironis Nebeužtvenksi upės interpretacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Maironis Nebeužtvenksi upės interpretacija. (2011 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironis-nebeuztvenksi-upes-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:33
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo