Maironis Nebeuztvenksi upės


Maironis nebeuztvenksi upes analize. Nebeuztveksi upes maironio analize. Nebeuztvenksi upes analize. Maironis mano gimtine interpretacija. Maironis nebeuztvenksi upes aprasymas. Ryškėja opozicija tarp savo ir svtimo. Maironio eilerasciai apie upes. Maironio nebeužtvenksi upės analizė. Maironio eilerascio nebeuztvenksi upes analize. Eilerastis nebeuztvenksi upes.

Maironio eilėraščio pavadinimas nusako kovingą, veržlią nuotaiką. Gamtos įvaizdis – pavasarinė upė, kuri kyla, veržiasi ir neišsitenka savo vagoje. Tai oratorinio tipo eilėraštis. Eilėraščio tema – žmogaus ir tėvynės santykis, pažymėtas patriotine laikysena. Keliama problema, koks turėtų būti žmogaus ryšys su savo tėvyne ir tauta.

Pirmame ir antrame posmuose lyrinis aš užima visažinio poziciją, kurią pabrėžia būsimojo laiko veiksmažodžiai ir neiginio vartojimas: nebeužtvenksi , nebsulaikysi . Toliau eilėraštyje atsiranda lyrinis mes . Lyrinis aš įgyja daugiau klausytojų, tampa didesnės žmonių bendruomenės dalimi. Atsiranda liepiamosios nuosakos veiksmažodžiai, kreipiniai, šaukiamieji sakiniai. Paskutinis posmas yra lyg viso kūrinio apibendrinimas, jame reiškiamos bendros nuostatos.

Meilė tėvynei maironio žmogui ne pasyvi būsena. Eilėraštyje iškeliamas veiklios, savimi pasitikinčios asmenybės idealas. Naujos ateities žmogus turi būti drąsus ir turi sugebėti pasveikinti ateinančią kovą. Naujas laikotarpis reikalauja brandžių asmenybių, nes naujos idėjos – darbas ne vaiko . Senų pažiūrų laikymasis, gyvenimo būdo nekeitimas – tik trukdys darbus. Aktyvus žmogus turi kurti tautinio atgimimo pamatus. Kreipinys vyrai Lietuviai – lyg kvietimas į kovą. Eilėraštyje išryškėja nacionalinio išsivadavimo programa: ginkime kalbą, žemę, jos būdą! (šie veiklos orientyrai visiškai sutampa su renesanso atstovo mikalojaus daukšos tautos apibrėžimu, pateiktu postilės prakalboje). Eilėraščio žmogus ragina ginti tai, ką mūsų proseniai gynė! jis skatina susigrąžinti tuos dalykus, kurie yra savi, prigimtiniai ir Lietuviški. Žmogui nebepriimtinas svetimas rūbas. Ryškėja opozicija tarp savo ir svetimo. Tai išryškina ir laiko figūros – auštanti diena – naktis.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (361 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Maironis Nebeuztvenksi upės
    10 - 1 balsai (-ų)
Maironis Nebeuztvenksi upės. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironis-nebeuztvenksi-upes.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 30 d. 11:06
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo