Maironis. Eilėraščio „Praeitis“ analizė ir interpretacija


Maironio eilerascio analize. Maironio eilerasciu analize. Maironio eilerasciai. Maironio eilerasciai apie praeiti. Praeitis maironis. Maironis praeitis interpretacija. Maironio eilerastis praeitis. Maironis eilerascio analize. Maironio eilerasciu analizes. Eilerastis praeitis.

Maironio eilėraščio „Praeitis“ analizė ir interpretacija. Net ir praėjus daugiau nei dešimtmečiui po Lietuvos valstybingumo atkūrimo euforijos Maironio poezija tebėra vertinama ne estetiniais, o “sakralinių”, “tautinių”, “žmogiškųjų” vertybių kriterijais. Šiandien jau ganėtinai keistas anachronizmas, kai Maironio poetinis žodis apibūdinamas vien tik tokiomis tematinėmis kategorijomis kaip “tautos garbingos praeities ilgesys ir aukštinimas”, “laisvės apoteozė”, “liaudies žmogaus, jo charakterio, buities ir kūrybos kaip kultūros pamato poetizavimas”.

Net ir praėjus daugiau nei dešimtmečiui po Lietuvos valstybingumo atkūrimo euforijos maironio poezija tebėra vertinama ne estetiniais, o sakralinių , tautinių , žmogiškųjų vertybių kriterijais. Šiandien jau ganėtinai keistas anachronizmas, kai maironio poetinis žodis apibūdinamas vien tik tokiomis tematinėmis kategorijomis kaip tautos garbingos praeities ilgesys ir aukštinimas , laisvės apoteozė , liaudies žmogaus, jo charakterio, buities ir kūrybos kaip kultūros pamato poetizavimas . Greta – tik viena kita užuomina apie poetinio pasaulėvaizdžio vertes iš poetikos ar estetikos perspektyvų. O gal tikrieji argumentai, kaip pastebi a. Nyka-niliūnas, ir toliau lieka paženklinti tam tikro nesusipratimo: maironio poezija mūsų akyse iki šiol tebenešioja nelaisvės metais užvilktą patriotinį rūbą, trukdantį įžvelgti ir suvokti tikrąją jos prasmę ?.

Nagrinėti pasirinkau maironio eilėraštį praeitis iš lyrikos rinkinio pavasario balsai . Eilėraštis parašytas soneto forma, kas labai stebina, nes maironiui nebūdinga tokia eilėraščių konstrukcija. Eilėdara – gryniausia silabotonika. Pats kūrinio pavadinimas praeitis – laiko (netgi krypties – į praeitį) nuoroda. Tiesa – abstrakti, nekonkretizuoja-.

Ma. Nors pavadinimas lyg ir nurodo būtąjį laiką, tačiau jis eilėraštyje beveik nedominuoja. Tuo įsitikinsipirmojoje strofoje dominuoja retoriniai klausimai, metaforos.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (749 žodžiai)
  • Mokykla
  • Stanislovas
  • Maironis. Eilėraščio „Praeitis“ analizė ir interpretacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Maironis. Eilėraščio „Praeitis“ analizė ir interpretacija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironis-praeitis-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 15 d. 19:46
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo