Maironis Taip niekas tavęs nemylės


Maironis taip niekas tavęs nemylės analize. Taip niekas tavęs nemylės analizė. Maironis pavasario balsai analize. Taip niekas taves nemyles maironis analize. Taip niekas taves nemyles maironis. Maironis jau niekas taves taip giliai nemyles. Taip niekas taves nemyles eilerascio analize. Taip niekas taves nemyles lyrinis subjektas. Taip niekas taves nemyles eilerastis. Maironio eilėraštis taip niekas tavęs nemylės analize.

Maironio “pavasario balsų” pirmasis eilėraštis yra “taip niekas tavęs nemylės”. Jonas mačiulis pirmąjį eilėraštį skiria poezijos ir poeto temai. “jau niekas tavęs taip giliai nemylės, kaip tavo nuliūdęs poeta”, nes tuo nori pabrėžti, kad niekas taip negali mylėti tėvynės kaip tik poetas. Į pasaulį subjektas žvelgia lyg iš paukščio skrydžio, nes skaitant susidaro toks įspūdis, kad pažvelgta iš labai toli, iš labai aukštai. Vaizdas panoraminis.

Maironio pavasario balsų pirmasis eilėraštis yra taip niekas tavęs nemylės . jau niekas tavęs taip giliai nemylės, kaip tavo nuliūdęs poeta , nes tuo nori pabrėžti, kad niekas taip negali mylėti tėvynės kaip tik poetas. Vaizdas panoraminis. Čia pasakojama apie poeto meilę. Tėvynė eilėraštyje palyginama su mergina, kurią yra įsimylėjęs poetas. Gausu meilės vaizdų. Meilė čia vyrauja tarsi didžiausias stebuklas, didžiausia, gražiausia išraiška, kuri pripildyta ir kančios jausmo. Eilėraštis romantinis, poetas taip pat yra iškeliamas kaip romantikas. Kalbama ir apie jaunystę: bet jam tos negaila jaunystės giedros, kad skausmo širdis nesuprato . Svarbu poetui ir kūrybos paskatinimas: tada tai jo gema pirmoji giesmė, liūdnesnė už girių ošimą . Taip pat minimas ir kūrybos įkvėpimas: nes švieti jaunam kaip aukštybių žvaigždė ir šventą neši įkvėpimą .

Lyrinis subjektas išgyvena meilės ir kančios nuotaikas. Jos eilėraštyje keičiasi.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (335 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Jonas
  • Maironis Taip niekas tavęs nemylės
    10 - 5 balsai (-ų)
Maironis Taip niekas tavęs nemylės. (2010 m. Gruodžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironis-taip-niekas-taves-nemyles.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 12:06
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo