Maironis. Tėvynės praeitis ir dabartis lyrikoje


Rasinys apie maironi. Tevynes paveikslas maironio kuryboje. Tėvynės paveikslas maironio poezijoje. Tevynes paveikslas. Mano moksladraugiams analizė. Maironis tevynes paveikslas. Tėvynės praeitis ir dabartis maironio lyrikoje. Tevynes paveikslas maironio lyrikoje. Tėvynės maironio eilerasciai. Koks tevynes paveikslas iškyla poezijoje maironio.

Maironis - poetas-lyrikas, reikšmingiausias jo indėlis į lietuvių literatūrą - tai lyrinė poezija. Maironio eilėraščiai istoriniais motyvais yra vieni populiariausių visoje jo kūryboje, ne vienas tapęs plačiai liaudyje paplitusia daina. Taip yra todėl, kad poetas iš gausybės istorinių faktų ima tik plačiausiai žinomus dalykus: tai Vilnius, Trakai, kovų su kryžiuočiais heroika, tai milžinkapiai, piliakalniai, girios - nebylūs garbingos praeities liudininkai. Lietuvos istorijos myslingumas buvo neišsenkantis poetinio įkvėpimo šaltinis, žadinęs vaizduotę, kėlęs jausmus. Kokia lietuvių tautos kilmė, kaip ji iškilo, sukurdama didžiulę valstybę, ir greit vėl paskendo nežinioje, koks jos laukia likimas?

.

šie klausimai įkvėpė ne vieną maironio eilėraštį. praeities gilų miegą kas pažadint galėtų? /kas jos dvasią atspėtų? - klausia poetas eilėraštyje praeitis . Niekas kitas to meto poezijoje nėra taip stipriai išsakęs romantinės svajonės prikelti gyvą praeities paveikslą, pamatyti jausmo, gyvybės ir prasmės kupiną žmonių gyvenimą, kuriame glūdi tautos dabarties šaknys. Gyvą, visų daugelį kartų girdėtą kovų su kryžiuočiais paveikslą dainius kuria eilėraštyje milžinų kapai . Poetas mus nukelia į žilą senovę, papasakoja kaip paslaptingose giriose senovės Lietuviai sutriuškino įsibrovėlius kryžiuočius. Didingas senovės miškų vaizdas, baisus įsibrovėlių likimas, atitinkamai parinkta eilėdara nuteikia šiurpiai ir gūdžiai. Eilėraštyje jauti praeities kovų rūsčią didybę, protesto, ryžto ir pasipiktinimo jausmus, kuriuos sukelia praeities skriaudų, kančių atsiminimai. rinkinyje pavasario balsai netilpo dar du istoriniais motyvais parašyti eilėraščiai - trakų pilis ir vilnius .

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (351 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Airida
  • Maironis. Tėvynės praeitis ir dabartis lyrikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Maironis. Tėvynės praeitis ir dabartis lyrikoje. (2010 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironis-tevynes-praeitis-ir-dabartis-lyrikoje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 19:05
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo