Maironis


Maironis referatas. Referatas apie maironį. Maironis mano moksladraugiams. Maironis mano moksladraugiams interpretacija. Maironio referatas. Maironis "eina garas" rašinys. ,,mano moksladraugiams' meninio pasaulio aptarimas. Mano moksladraugiams maironis. Maironis lietuva brangi kaip vaizduojama gamta. Rasinys maironis mano moksladraugiams.

Maironis. Sakoma, kad poetai būna dviejų rūšių: vieni miršta dar gyvi būdami, kiti nemiršta niekados. Maironiui esant gyvam, daugeliui atrodė, jog priklauso pirmajai poetų rūšiai. Gyvenimo gale jis buvo neginčijamas klasikas, bet drauge ir praėjusuių laikų relikvija.

Sakoma, kad poetai būna dviejų rūšių: vieni miršta dar gyvi būdami, kiti nemiršta niekados.

Maironio kūrybos pasaulis savo ištakas semia iš kūdikystės ir vaikystės dienų, iš tėvų, šeimos. Kartu su namų aplinka, su gimtinės peizažo datalėmis į jautrią vaiko sielą įsiliejo ta gaivi srovė, kuri vėliau padėjo subręsti žmogui ir rašytojui. Jo kūryba išsakė slapčiausius ir karščiausius lūkesčius, atspindėjo sielos istoriją, realybėje taip užgožtą uždaro būdo ir perdėto arsargumo, įprasmino būtį, atnešdama nemirtingą šlovę.

Maironis daug kuo mūsų literatūroje yra pradininkas – ir idėjomis, ir matematoka, ir menine kalba, ir eilėdara. Naujas jis ir poetiniu gamtos suvokimu. Ne dėl to, kad iki jo mūsų poezijoje nabūtų buvę gamtos motyvų. Gamtos stebėjimas ir išgyvenimas lydėjo visą Lietuvių poezijos kelia. Vlstietiška gamta iškyla kristijono donelaičio poezijoje, susipynusi su žemdirbio darbais, rūpesčiais ir džiaugsmais. Lyrizmu trykšta pajautimas antano strazdo, antanp vienažindžio posmuose. Simonui daukantui ir antanui baranaukskui girių didybė ir grožis tampa Lietuvos metafora. Gamta darosi svarbi ir įdomi ne tik pati savaime, bet ir tuo, kad kreipia mintį ie vaizduotę į tautos istoriją ir likimą. Tačiau ryškiausias ir giliausias tautos atgomimo reiškėjas iškyla tik maironis.

Maironis pamato ne valstietiškąjį kaimo gamtos pasaulį, ne žemaičių girias ar anykščių šilelį, o visos Lietuvos gamtą. Jam gamta – tai visų pirma tėvynės gamta, tas kraštas, kur broliai artoja Lietuviškai šneka , kur mūsų sodybos, kur bočių kapai . Maironis pirmasis mūsų literatūroje sukūrė Lietuvos peizažą, aprėmė gimtosios žemės visumą, su būdingiausiais jos geografiniais ir istoriniais požymiais, o atskiri to peizažo elementai bei datalės tapo taitiniais sinboliais. : pelėsiais ir kerpėm apaugusi garbinga trakų pilis, vilnius ant kalvos, graži sostinė Lietuvos’, punios piliakalnis pastogėj mėlyno dangaus sargyboj nemuno ramaus , tautine gėle pavadinta rūta žalioji . Tėvynės gamta maironio poezijoje visados idealizuota, išaukš-tinta, žadinanti meilės ir pasididžiavimo jausmus.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (967 žodžiai)
  • Mokykla
  • Maironis
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Maironis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironis1.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:40
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo