Maironis. Jonas Mačiulis.


Referatas apie maironi. Maironio biografija ir kuryba. Referatas maironis. Maironis ir jo kuryba. Jono mačiulio eilerastis jaunoji lietuva. Maironio biografija. Jono maciulio kuryba. Maironis jonas mačiulis referatas. Maironis jonas mačiulis, lietuvos vargas. Maironio biografija ir kurybos bruozai.

Įvadas. Maironio biografija (1862 – 1932). Jono Maironio-Mačiulio kūryba ir požiūris. Maironio sonetas “praeitis”. Poeto vaidmuo ir samprata. Maironio požiūris į pagonybę ir krikščionybę. Poemos ir dramos. Išvada. Naudota literatūra.

Šis referatas padės jums susipažinti su jono mačiulio- maironio gyvenimu, kūrybos išmintimi, sugebėjimais kurti nuo vaikystės, jo požiūriu į pagonybę ir krikščionybę. Referatas rašytas naudojantis keliais literatūriniais šaltiniais, kuriuose aprašytas maironio gyvenimas ir jo kūryba.

Maironis- vaizduojamas kaip lyrinis subjektas, mato, kojonas mačiulis-maironis gimė 1862 m. Spalio 21 (lapkričio 2) d. Pasandravyje (dab. Raseinių raj. ), laisvųjų ūkininkų šeimoje. 1883 m. Baigė Kauno gimnaziją, 1883 - 1884 m. Studijavo kijevo universitete, 1884 - 1888 m. Mokėsi Kauno kunigų seminarijoje, kur ėmė reikštis kaip garsėjantis poetas. 1892 m. Baigė peterburgo dvasinę akademiją ir iki 1894 m. Dėstė Kauno kunigų seminarijoje. 1894 - 1909 m. Buvo peterburgo dvasinės akademijos profesorius, po to iki mirties - Kauno kunigų seminarijos rektorius. Įsteigus Lietuvos universitetą Kaune, 1922 m. Buvo teologijos-filosofijos fakulteto dekanas, tais pačiais metais išrinktas garbės profesoriumi, ėmė vadovauti moralinės teologijos katedrai, 1923 - 1924 m. Dėstė universitete Lietuvių literatūrą. Turėjo aukštus Lietuvos katalikų bažnyčios titulus.

1885 m. Aušroje zvalionio slapyvardžiu pasirodė pirmas maironio eilėraštis Lietuvos vargas , 1895 m. Išėjo pirmas eilėraščių rinkinys pavasario balsai , kuris, vėliau papildinėjamas ir redaguojamas beveik iki gyvenimo pabaigos, liko visam laikui viena reikšmingiausių Lietuvių lyrikos knygų. Baigdamas seminariją, maironis parašė a. Baranauskui dedikuotą poemėlę Lietuva, 1895 m. Išleido poemą tarp skausmų į garbę, o jau antroje kūrybinio kelio pusėje sukūrė klasikines mūsų literatūroje poemas jaunoji Lietuva (1907), raseinių magdė (1909) ir mūsų vargai (1920). Jonas mačiulis-maironis mirė 1932 m. Maironio lyrikos branduolį sudaro eilėraščiai apie tėvynę. Jeigu šio poeto kūrybą įsivaizduosime kaip vientisą gyvą organizmą, tai tėvynės meilei jame teks širdies funkcijos. Iš jos sruvens gyvybės gijos į visas kitas maironio kūrybos skaidulas, kol grįžusios vėl sueis į vieną ir tą patį centrą – Lietuvą tėvynę. Maironio lyrika ne gausi, bet gili.

Tėvynės vaizdas maironio lyrikoje individualus, nepanašus į jokio kito rašytojo. Daug poetų maironio laikais skyrė savo posmus Lietuvai. Bet nė vienas nesukūrė tokių įspūdingų kurinių. Maironis kūrybinės individualybės dėka iškilo virš kitų ir sugebėjo vesti paskui save tautą.

Maironis buvo labai gabus. 1892 m. Eilėraščiai vilnius ir trakų pilis padėjo maironiui atverti naują istorijos traktavimo kelią.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (1572 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jūratė
  • Maironis. Jonas Mačiulis.
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Maironis. Jonas Mačiulis.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironis3.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:41
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo