Mairono kūryba


Maironio kūryba. Pagrindiniai teiginiai. Pagrindinis visos kūrybos ir viso gyvenimo tikslas – tėvynė. Poetas svarbus 1 juo prasideda profesionalioji mūsų poezija. POETO asmenybė ne tik kūrėjas romantikas. LYRIKA. Pagrindiniai bruožai Skirstoma į visuomeninę politinę ir individualiąją. TEMATIKA Tėvynė asmeniniai išgyvenimai kūrybos, poezijos tema. MOTYVAI Sąvokos motyvas –. Kas jaudina maironio lyrikos žmogų (asmeniniai išgyvenimai. MOTERS ĮVAIZDIS Motina, primenanti liaudies dainų močiutę širdelę. Tėvynė maironio lyrikoje - tai jos istorija ir dabartis. GAMTOS paveikslas MAIRONIO LYRIKOJE dvejopas vienijantys tautą peizažai ar motyvai (išsiskiriantys. Darbas grupėmis įrodyti teiginius. Istorija - padeda žmogui, ragina jį spręsti dabarties klausimus.


Pagrindinis visos kūrybos ir viso gyvenimo tikslas – tėvynė. Ryškiausiai išsakyta 1892 m. parašytame ,,Taip niekas tavęs nemylės“.

Poetas svarbus: 1) juo prasideda profesionalioji mūsų poezija; 2) jo įvesta ir ištobulinta silabinė toninė eilėdara, 3) išgryninta meninių priemonių sistema. Lietuvių literatūra poezija nuo 20 a. pr. skirstyta į ikimaironinę ir pomaironinę Jis (kaip ir Donelaitis) tapo kitų poetų įkvėpimo šaltiniu (Mieželaičio ,,Keli eskizai jo portretui“, S.Nėries ,,Maironiui“ - ,,Sako, mirdamas mane tu keikei...“).

POETO asmenybė: ne tik kūrėjas romantikas, bet ir kultūros, visuomenės gyvenimo veikėjas, išgyvenęs dėl visuomenės ignoravimo; galima teigti jį turėjus net toli matančio politiko dovaną; skaudžiai išgyveno dėl jo adresu Romai siųstų skundų, dėl jį aplenkusio vyskupo titulo, vėliau nurimo, suvokdamas žmogaus gyvenimo trapumą ir laikinumą (paskutinis eilėraštis ,,Vakaro mintys“); sielos jautrumas, ramybės siekiai – draugystėje su Naujaliu.

MOTYVAI Sąvokos: motyvas – žodis, paveikslas, dažnai pasikartojantis kūryboje; įvaizdis – kažkoks motyvas, turintis ypatingą reikšmę, kažką simbolizuojantis (motina – tėvynė, sesutės – tautos dvasios, kalbos saugotojos, senelis – praeities, istorijos sergėtojas, sąžinės balsas). Dažniausi Maironio poezijos motyvai: Dievas, medžiai, paukščiai, moteris, akys, žvaigždė ir dangus, vanduo (upė, ežeras, jūra), istorijos ženklai (seneliai, milžinkapiai, istorinės vietovės ir asmenybės), daina (giesmė, kalba), miegas (kapas, mirtis), vėjas ir audra, saulė (aušra, rytas), gėlės, skausmas (kančia, ašara), jaunystė – senatvė, meilė, draugystė.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 87 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (648 žodžiai)
  • Fr3e
  • Mairono kūryba
    10 - 4 balsai (-ų)
Mairono kūryba. (2016 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/mairono-kuryba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:30
×