Maistas rašinys


Rasinys apie maista. Maistavimas rasinys. Rasinelis apie maista. Rasiniai apie maista. Rašinys maistas. Kalbejimas apie maista. Maištai rasinys. Maištas pastraipa. Zmogaus maištas. Rasinys apie maistavima.

Man atrodo, jog maištas – natūrali gyvenimo dalis, kaip kiti pasakytų – neišvengiamas reiškinys, noras būti laisvam, net prieštarauti nusistovėjusioms normoms (nesvarbu, šeimoje, tarp draugų ar net visame pasaulyje) ir taip pat noras Tai parodyti, atskleisti.
Daugelio teigimu – tai dažna būsena, ypač jauno žmogaus gyvenime. Kiekvienas esame tai patyrę, na, o daugelis šiuo metu tai ir išgyvename. Štai žymus airių kilmės menininkas Oskaras Vaildas teigė: „Nepaklusnumas, bet kurio žmogaus, skaičiusio istoriją, supratimu, yra žmogaus tikroji vertė. Tik nepaklusnumo dėka buvo padaryta pažanga... tik nepklusnumo ir maišto dėka“. Nors Albertas Kamiu teigė, jog „Kiekvienas maištautojas tampa arba engėju, arba eretiku“.
Taigi, klišė pasitvirtina: kiek žmonių, tiek ir maišto supratimų. Vieni laužo stereotipus, kiti tarsi giliausioje širdies kertelėje uždaro dorovės normas ir gyvena vedami kitų išsakytomis ar savarankiškai išrastomis dogmomis. Todėl neretai atsiranda prieštaringų nuomonių, kurioms aš pritariu – išties maištas gali būti traktuojamas ir kaip teigiamas, ir kaip neigiamas reiškinys.
Teigiama, kad maištą skatina įvairūs aplinkos veiksniai – tėvai, giminaičiai, draugai ar kiti asmenys, bet aš manau, kad visų pirma maišto pradinė užuomazga rezgasi jau paties žmogaus mintyse. Tai gali būti ir dorovės normų nuvertinimas arba išvis jų sumenkinimas, savų dogmų išradimas. Tarkime, vidinis maištas su savimi ir visuomene labai ryškus žymaus rusų realizmo atstovo Fiodoro Dotojevskio romane „Nusikaltimas ir bausmė“. Šiame romane aprašoma pagrindinio veikėjo Raskolnikovo būsena, jo pasaulėjauta ir be galo savita asmenybė.
  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1006 žodžiai)
  • Mokykla
  • Maistas rašinys
    10 - 1 balsai (-ų)
Maistas rašinys. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/maistas-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:26
×