Maisto įrengimai gastronominės pjaustyklės


Tikslas. Pjaustymo mašinos. Gastronominių produktų pjaustymo mašinos. Gastronominių produktų pjaustyklių klasifikacija. Rankinės pjaustyklės. Dešrų pjaustymo mechanizmas. Elektrinės pjaustyklės. Rekomenduojamas produktų gabaliukų storis (mm). Horizantalių diskų. Dešrų pjaustymo mašina. Naudoti šaltiniai.

Parengti pristatymą Išanalizuoti Gastronominių mašinų klasifikacija bei sudėtį . Uždaviniai Paaiškinti gastronominių mašinų klasifikaciją . Supažinti su gastronominėmis pjaustyklėmis . Paaiškinti naudojimą maisto pramonėje.

Duonos, dešros, sūrio, kumpio, ir kitų produktų pjaustymui viešo maitinimo įmonėse naudojami įvairūs peiliai, įtaisai bei mašinos. Pjaustymo mašinos naudojamos kokybiškai supjaustyti produktams, sumažėja atliekų, padidėja darbo našumas.

Jos skirtos dešros, šoninės, kumpio, vyniotinių, sūrio, žuvies pjaustymui įvairaus storio gabaliukais viešo maitinimo įmonėse ir parduotuvėse. Šios mašinos yra dviejų tipų: 1.- produktas po peiliu patenka veikiamas nuosavos masės arba spyruoklės, o gabaliuko storis priklauso nuo atstumo tarp peilio ir atraminio skydelio; 2.- produktas po peiliu paduodamas specialiu mechanizmu, kuris reguliuoja ir gabaliuko storį.

Rankinė gastronominė pjaustyklė 'VOLANO' su pavara nuo smagračio skirta pjaustyti šaltus mėsos gaminius, saliami, sūrius ir pan. korpusas pagamintas iš ketaus, nerūdijančio kietinto plieno peilis .

DEŠRŲ PJAUSTYMO MECHANIZMAS Tai keičiamas mechanizmas, skirtas dešrų bei kitų gastronominių produktų pjaustymui ir įeina į universalios pavaros kompleksą. Mechanizmo veikimo principas analogiškas kaip ir dešrų pjaustymo mašinos, tik jis varomas ne individualaus elektros variklio, bet universalios pavaros. Mašina sudaryta iš korpuso (išlieto iš aliuminio lydinio), elektros variklio, sliekinio reduktoriaus, švaistiklinio mechanizmo, diskinio peilio, lovelio, atraminio staliuko, gabaliuko storio reguliatoriaus, automatinio jungtuko ir tekėlo. Diskinis peilis pridengtas apsauginiu dangteliu. Į mašinos komplektą įeina du produktų sudėjimo loveliai.

  • Inžinerija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2135 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (810 žodžiai)
  • Laura
  • Maisto įrengimai gastronominės pjaustyklės
    10 - 4 balsai (-ų)
Maisto įrengimai gastronominės pjaustyklės. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/maisto-irengimai-gastronomines-pjaustykles.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:12
×