Maisto medžiagų balansas ekologinės gamybos ūkiuose


Maisto medziagu skaidres. Maisto medziagos skaidres. Gamybos medziagu balansas. Kaip ikelti i skaidrę balansa.

Maisto medžiagų balansas ekologinės gamybos ūkiuose. Lžūu agroekologijos centro ekologinės gamybos ūkio ūkinis npk balansas. Organinių azoto trąšų įtaka azoto balansui. Medžiagų kiekis įvairių gyvulių mėšle. Maisto medžiagų pasisavinimas iš organinių trąšų, proc. Ankštinių augalų biologinio azoto fiksavimas. Fosforitmilčių įtaka fosforo balansui. Kalio trąšų įtaka kalio balansui.

Ekologinės gamybos ūkiuose panaudojama tik dalis prieinamų ir pasisavinamų maisto medžiagų. Didžioji nuostolio dalis (garavimas, išsiplovimas, denitrifikacija) neišvengiama, ji vyksta natūraliai. Tačiau ūkininkui naudinga sumažinti šiuos nuostolius iki minimumo, nes nepasisavintos medžiagos – tai prarasti papildomi maisto medžiagų rezervai. Kuo geriau pasisavinamos maisto medžiagos, tuo geriau ir gamtai, nes daugelį mūsų vandens telkinių tręšia perteklinis azotas ir fosforas.

Dažnai kalbama, kad ekologinės gamybos ūkiuose reikia siekti uždaro maisto medžiagų ciklo, bet to niekada nebuvo ir nebus pasiekta. Ekologinės gamybos ūkiai yra prekiniai ūkiai, todėl maisto medžiagų judėjimas juose labai sudėtingas. Su parduota produkcija dalis maisto medžiagų iškeliauja iš ūkio, o su pirktais pašarais, organinėmis ir kitomis trąšomis maisto medžiagos papildomos. Tai labai sudėtingas procesas. Nuo jo priklauso, ar bus alinamos dirvos, ar jose didės maisto medžiagų kiekis. Aišku, reikia siekti, kad ekologinės gamybos ūkiuose būtų teigiamas maisto medžiagų balansas, t. y. kad dirvose daugėtų maisto medžiagų. Tai labai sunkus uždavinys, todėl dažnai maisto medžiagų balansas yra neigiamas, taip alinamos dirvos.

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (1018 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simas
  • Maisto medžiagų balansas ekologinės gamybos ūkiuose
    10 - 2 balsai (-ų)
Maisto medžiagų balansas ekologinės gamybos ūkiuose. (2012 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/maisto-medziagu-balansas-ekologines-gamybos-ukiuose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:41
×