Maisto prekių pardavimo valdymo praktika prekybos įmonėje


Įvadas. Teorinė dalis. Planavimas. Organizavimas. Motyvavimas. Kontrolė. Praktinė dalis. Planavimas. Organizavimas. Motyvacija. Kontrolė. Išvados. Literatūra.

Šiam darbui pasirinkau įmonę UAB „Palink“, o pasirinkau todėl, kad dirbu vienoje iš tinklo parduotuvių. Esu kasininkė – pardavėja, todėl esu arčiausiai vartotojų, kiekvieną dieną tenka išgirsti daug įvairių nuomonių apie maisto produktus, kainas, produktų išdėstymą, todėl galiu viską perduoti aukštesnes pareigas užimantiems asmenims . 1992m. trys broliai iš Belgijos George, Oliver ir  Nicolas Ortiz Vilniuje atidarė  pirmąją modernią maisto prekių parduotuvę Lietuvoje. Bėgant metams IKI tinklas plėtėsi ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, buvo vykdoma kasų modernizacija, pažangi sandėlių valdymo sistema, įdiegtos savitarnos kasos „IKI Bitutė“, atitarytas didžiausias ir moderniausias kulinarijos cechas visame Baltijos šalių regione. Taip per 22 metus UAB “Palink” valdomas prekybos tinklas IKI tapo antru pagal apyvartą tinklu Lietuvoje ir viena iš dešimties didžiausių įmonių Baltijos šalyse. Šiais metais Prekybos tinklas „IKI“ klientų aptarnavimo kokybės kriterijus Lietuvoje išpildo geriausiai (91,8 proc.). Svarbiausi prekybos tinklo veiklos principai yra kokybė, šviežumas ir geras aptarnavimas.

Įmonės veiklos struktūra prasideda nuo vartotojų, nes jie, pirkdami reikalingas prekes, tarsi pateikia užsakymą parduotuvei, kuri tas prekes ir parduoda vartotojams. Padalinys (parduotuvė) trūkstamų prekių sąrašą pateikia IKI logistikos centrui, kuris iš gamintojo gautas prekes išvežioja po atitinkamus padalinius.

Tinklo struktūroje aukščiausias valdymos organas yra akcininkai, jie samdo generalinį direktorių, kuris, padedant centriniam biurui, valdo visą tinklo veiklą. Centrinis biuras koordinuoja visus regioninius padalinius, o regioniniai padaliniai yra atsakingi už kitų, mažesnių padalinių veiklą.

Visas IKI parduotuvių tinklas yra labai didelis, jame dirba apie 8000 darbuotojų, todėl pasirinkau vieną padalinį (kuriame dirbu pati). Padalinio struktūros aukščiausią poziciją užima padalinio vadovė, koordinuoja visų darbuotojų veiklą. Vyr. kasininkės ir pamainos viršininkės yra vadovės pagalbininkės, jos padeda vadovei atlikti įvairias užduotis bei kontroliuoja visų kitų darbuotojų veiklą.

Motyvavimas – tai visuma faktorių, kurie sukelia, išlaiko ir valdo žmogaus elgesį, kuris leidžia pasiekti tam tikrą tikslą. Tai valdymo priemonė darbo santykiams palaikyti, darbuotojo elgsenai kryptingai veikti.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (1996 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Maisto prekių pardavimo valdymo praktika prekybos įmonėje
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Maisto prekių pardavimo valdymo praktika prekybos įmonėje. (2015 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/maisto-prekiu-pardavimo-valdymo-praktika-prekybos-imoneje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:44
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo