Maisto saugos užtikrinimas maitinimo įstaigose


Maisto saugos užtikrinimas maitinimo įstaigose. Įvadas temos aktualumas. Įvadas. Maisto sauga maitinimosi įstaigose. Maisto higiena ir nesaugūs produktai. Teisės aktai reglamentuojantys maisto tvarkymą. Maisto produktų kokybės kontrolė. Rizikos veiksniai maisto gamyboje. Rizikos veiksnių aptikimas, identifikavimas ir kontrolė. Išvados. Literatūros šaltiniai.


ĮVADAS 3 1. MAISTO SAUGA MAITINIMOSI ĮSTAIGOSE 5 1.1. Maisto higiena ir nesaugūs produktai 5 1.2. Teisės aktai reglamentuojantys maisto tvarkymą 11 2. MAISTO PRODUKTŲ KOKYBĖS KONTROLĖ 13 2.1. Rizikos veiksniai maisto gamyboje 13 2.2. Rizikos veiksnių aptikimas, identifikavimas ir kontrolė 14 IŠVADOS 15 LITERATŪROS SĄRAŠAS 19.

Temos aktualumas. Pastaraisiais metais šalyje bei Europoje augant aplinkos užterštumui, didėjant susirūpinimui vartotojų sveikatos problemomis, o į rinką patenkant vis daugiau alternatyvių sveikų produktų iš įvairių pasaulio šalių, itin aktualus tapo maisto produktų saugos ir kokybės klausimas. Maisto produktų kokybė ir sauga yra neatsiejama nuo kokybiškų darbo procesų ruošiant maistą, atsakingo tiekėjų pasirinkimo, bei žinoma sveiko maisto vartojimo gamybos procese. Maitinimo įstaigos, kaip savotiški tarpininkai tarp augintojo ir vartotojo, turėtų ne tik užtikrinti, jog maistas būtų sveikas, bet ir jo paruošimo būdai remtųsi galiojančiais saugos ir higienos reikalavimais, siekiančiais apsaugoti vartotojo interesus bei sveikatą.

Temos problematika. Nagrinėjant maisto saugos ir higienos reikalavimus bei užtikrinimo galimybes maitinimo įstaigose, labai svarbu išskirti konkrečius rizikos faktorius, kurie gali įtakoti maisto ruošos procesus, bei galimas tų rizikų suvaldymo priemones atsakinguose maisto gamybos ūkio subjektuose. Kalbant apie saugų maistą bei jo tiekimą maitinimosi įstaigose, nereikėtų atsiriboti ir nuo priemonių efektyviai panaudoti specialistų potencialą, siekiant užtikrinti sklandų ir saugų darbą įvairiuose gamybiniuose procesuose.

  • MS PowerPoint 1028 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (2184 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justa
  • Maisto saugos užtikrinimas maitinimo įstaigose
    10 - 2 balsai (-ų)
Maisto saugos užtikrinimas maitinimo įstaigose. (2019 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/maisto-saugos-uztikrinimas-maitinimo-istaigose.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 08:06
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo