Vegetarai

Tajus

Kodėl vegetarai valgo tik daržovės ir kuo skiriasi vegetarai nuo veganu koks skirtumas ka valgyt? 

KlausimaiMaisto technologijaLygis: Mokykla2 atsakymaiKlausimas atsakytas
Vasario 27 d. 16:40
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (2)

Greta

Vegetariška bei veganiška mityba yra siejama su didesne nauda mūsų organizmui dėl didelio joje esančio maistinių medžiagų, folio rūgšties, vitaminų C ir E, magnio ir kitų medžiagų kiekio. Šis mitybos tipas taip pat gausus nesočiųjų riebalų rūgščių kiekiu. Palyginti su kitais mitybos principais, vegetarai ir veganai paprastai turi mažiau sočiųjų riebalų bei cholesterolio, ir žymiai daugiau skaidulinių medžiagų. Veganams būdinga mažesnė cholesterolio koncentracija kraujyje, žemesnis kraujospūdis, todėl sumažėja širdies ligų rizika. Tačiau, pašalinus visus gyvūninės kilmės produktus iš mitybos raciono, padidėja tam tikrų maisto medžiagų kiekio trūkumo rizika. Vegetarams bei veganams yra ypač svarbūs B12 ir D vitaminai, kalcis ir omega-3 riebalų rūgštys. Susirūpinimą taip pat kelia nedidelis geležies ir cinko kiekio gavimas iš maisto, nes šių mineralų biologinis prieinamumas yra ribotas.

Vasario 28 d. 14:13 Geriausias atsakymas
Indrė

Veg­e­taras (lot. veg­e­tar­ius – augali­nis) – žmogus, kuris maiti­nasi augaliniu maistu ir nevalgo mėsos. Veg­e­taras paprastai laiko­mas fiz­iškai ir dvasiškai stipriu žmogumi, nea­gresyviu, mylinčiu žmones bei gyvūnus, atspariu ligoms ir ilgai gyvenančiu. Veg­e­ta­riz­mas skirstomas į griežtą (visišką) ir pusiau griežtą (dal­inį). Griež­tas veg­e­ta­rizmas – atsisakoma visų gyvūninės kilmės pro­duktų, pusiau griež­tas – nevar­to­jama tik mėsos, bet var­to­jami kai kurie kiti produktai. Pliusai šios mitybos būtų: veg­e­tarų krau­jospūdis, cho­les­tero­lio kiekis papras­tai yra gerokai mažes­nis nei val­gančiųjų mėsą; veg­e­tarai atsikrato dauge­lio virškin­imo prob­lemų, nor­mal­izuo­jasi jų žarnyno veikla. Tam pasitar­nauja ląsteliena, mat ji iš orga­nizmo pašalina dau­gumą kenksmingų medžiagų; veg­e­ta­riz­mas be kokių nors papil­domų preparatų var­to­jimo ir nuo­la­tinio fizinio krūvio padeda palaip­sniui mažinti svorį; kas­dien suval­gy­damas daug augal­inės kilmės maisto, žmogus jaučiasi aktyvesnis ir energingesnis.

Veg­anai – griežti veg­e­tarai. Nevar­toja jokių gyvulinės kilmės maisto produktų. Kaip privalumas šios mitybos būtų: Nauji tyrimai leidžia manyti, kad veganiška mityba gali apsaugoti nuo LOPL ir ją gydyti.

Vasario 28 d. 14:25 Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
103 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo