Maitinimo įmonės konspektas


Užeiga kebabinė picerija užkandinė kabakas. Maitinimo imone kurioje daugiau demesio skiriama ne patiekalams bet poilsiui ir pramogoms.

Vadybos konspektas. Mokėti apibūdinti atskirus maitinimo įmonių tipus. Nurodykite kavinės ir restorano skirtumus. Nurodykite kavinės ir baro skirtumus. Aptarnavimo darbuotojo aprangos ir higienos reikalavimai vyrams. Aptarnavimo darbuotojo aprangos ir higienos reikalavimai moterims. Kaip konsultuosite lankytoją priimdami užsakymą. Kokie patiekalai tinka prie raudono vyno ? Vyno pateikimo temperatūra , taurės. Kokie patiekalai tinka prie balto ir rožinio vynų ? Vyno pateikimo temperatūra , taurės. Kokius gėrimus rekomenduosite prie kavos ir arbatos. Kaip sutiksite ir pasodinsite lankytoją. Kaip bendrausite , jei svečias skundžiasi atšalusiu patiekalu. Kaip bendrausite jei svečias skundžiasi lėtu aptarnavimu. Atsiskaitymas su lankytoju kreditine kortele. Atsiskaitymas su lankytoju grynais pinigais. Restorano indai - žinoti indų paskirtį , medžiagas iš kurių gaminami , pagrindinių indų matmenis. Pritaikyti indus pasirinktai maitinimo įmonei. Restorano įrankiai žinoti paskirtį , medžiagas iš kurių gaminami , pritaikymą pagal valgiaraštį. Restorano stalo aptiesalai paskirtis , naudojimas. Maitinimo įmonės valgiaraštis , jo paskirtis , patiekalų išdėstymo eilė. Eilė išdėstymo. Valgiaraščių rūšys valgiaraščių a la carte , table d’hote , sukomplektuotų pietų apibūdinimas. À la carte. Table d’hôte. Ciklinis valgiaraštis. Kiti valgiaraščių tipai ir stiliai. Maitinimo įmonės gėrimų sąrašas vynų korta , jo paskirtis , pritaikymas. Kaip pateiksite vyną lankytojui ? Vynas pateikiamas buteliu ir taurėmis. Patiekalų ir gėrimų derinimas. Stalo serviruotė , mokėti pritaikyti pagal užduotį. Aperityvai ir didžestyvai , jų parinkimas ir patiekimas. Sausieji vynai , jų kokybės vertinimo rodikliai stalo vynas , krašto vynas , valstybės kontroliuojamas vynas.


Valgiaraštis turi būti pakankamai įvairus, gerai apgalvotas, turi būti pateikiamas platus šaltųjų ir karštųjų patiekalų asortimentas, didelis vynų pasirinkimas, pakankamai desertinių patiekalų.

Panaudojamos įvairios žaliavos, gaminami sudėtingi patiekalai.

Lankytojus aptarnauja padavėjai, kai kurie patiekalai baigiami ruošti lankytojų akivaizdoje.

Restoranuose maitinami konferencijų dalyviai, vyksta pobūviai, rengiami verslo pietūs, klubo narių susitikimai.

Kavinės valgiaraštis gali būti kuklesnis, tačiau turi būti platus karštųjų gėrimų, konditerijos gaminių, saldžiųjų patiekalų asortimentas.

Valgiaraščio pradžioje turėtų būti pateikiamas kavų asortimentas ir desertiniai patiekalai.

Lankytojus dažniausiai aptarnauja padavėjai.

Kavinės gali būti bendro pobūdžio arba specializuotos

Specializuotos kavinės – tai cukrainės, ledainės, kavinės vaikams.

Cukrainėse siūlomas ypač platus įvairių konditerijos gaminių asortimentas – tortai, pyragaičiai, sausainiai, bandelės su įdarais. Konditerijos gaminiai dažnai čia pat ir kepami.

Ledainėse pateikiamas platus ledų ir gaiviųjų gėrimų asortimentas.

Ledai patiekiami su įvairiais priedais, taip pat ledus galima gaminti vietoje. Galima pasiūlyti lankytojams ir pieno kokteilių.

Užkandinės gali būti specializuotos maitinimo įmonės, tokios kaip picerijos, čeburekinės, šašlykinės, kebabinės arba užeigos, siūlančios kurios nors šalies valgius, pvz., kiniškus, Artimųjų Rytų patiekalus.

Valgyklos, turinčios daugiau ar mažiau pastovius lankytojus, steigiamos prie mokyklų, kolegijų, gamyklų, firmų, įstaigų. Darbo laikas derinamas su mokyklos ar įstaigos darbo laiku. Valgyklų paskirtis – pamaitinti darbuotojus, moksleivius, studentus. Asortimentas neplatus, keičiamas kiekvieną dieną, patiekalų kainos taip pat nedidelės.

Valgyklos, turinčios besikeičiančius lankytojus, kuriamos ten, kur yra dideli norinčių papietauti srautai. Jų interjeras paprastas, stalai dažniausiai nėra serviruojami, indai ir įrankiai atitinka savo funkciją. Savitarna.

Barai – tai maitinimo įmonės, kuriose daugiau dėmesio skiriama ne patiekalams, bet gėrimų asortimentui ir įspūdingam patiekimui taip pat poilsiui ir pramogoms

BARŲ KLASIFIKACIJA:

Lietuviško alaus baruose gali būti siūloma tik lietuviško alaus ir prie jo tinkančių specifinių alaus užkandžių:

kiaulės koja ar ausis su žirniais, sūris, rūkyta žuvis...

Jei norime pateikti platesnį alaus asortimentą, galima siūlyti airiško, daniško čekiško,vokiško, belgiško alaus.

Tuomet keičiasi ir užkandžių asortimentas-čekiška, vokiška, belgiška ir t.t. virtuvė

Pieno baruose - geros kokybės pienas, karštos bandelės, konditerija, varškės produktai

užkandžių baruose derėtų skirti dėmesio užkandžių, salotų asortimento įvairovei-gali būti žuvies užkandžių baras, salotų baras, jūros gėrybių baras

Fondiu baruose kepami kepsniai,svečias pats įtraukiamas į kepimo procesą

Į klubus žmonės renkasi pagal savo pomėgius: pašokti, pabendrauti, susipažinti, pasiklausyti mėgiamos muzikos, stebėti sporto varžybas, žaisti kėgliais ar šachmatais

Kavinės interjeras taip pat atitinka pasirinkta kryptį, tačiau yra paprastesnis nei restorano, ne toks puošnus.

Kavinės meniu gali būti paprastesnis, mažesnis karštųjų ir šaltųjų patiekalų asortimentas nei restorane

Tačiau kavinė turi platesnį karštųjų gėrimų, konditerijos ir saldžiųjų patiekalų asortimentą, kuris ir yra patiekiamas meniu pradžioje, kitaip nei restorane.

Restorane patiekalai sudėtingesni nei kavinėje

Baruose daugiausia dėmesio yra skiriama gėrimams, kavinėjė ne tik.

Baruose daugiau skiriama dėmesio įvairioms pramogoms nei kavinėjė.

Baruose skiriama daug dėmesio gėrimų pateikimui, kavinėse mažiau.

Kavinėse yra didesnis maisto pasirinkimas nei bare.

Kavinėse dažniausiai aptarnauja padavėjas, o štai baruose dažniausiai tenka užsisakinėti prie baro.

vilki juodai baltą aprangą arba apranga gali būti įvairi-pagal įmonės stilių, bet visada tvarkinga.

Klasikinė apranga: balti marškiniai, juodos kelnės, juodi batai, peteliškė arba kaklaraištis. Marškiniai turi būti balti, švarūs, išlyginti. Aprangą gali papildyti švarkas arba liemenė.

Kelnės juodos, be rašto, be atvartų, gerai išlygintos. Neleistina dirbti atlapu kaklu, atraitytomis rankovėmis.

Kišenėse nedera nešiotis jokių daiktų, kad jos nebūtų išsipūtusios.

Batai juodi, lygios odos, odiniais padais. Derinamos juodos medvilninės puskojinės.

Rankos turi būti prižiūrėtos, švarios,tvarkingai nukirptais nagais, pirštai – neparudavę nuo nikotino, be žiedų.

Apranga turi būti švari ir tvarkinga: balta švari palaidinukė, kaklaraištis ar firminė skarelė, juodas sijonas ar kelnės.

Gali būti ir speciali įmonės stilių atitinkanti apranga.

Batai – priderinti prie aprangos, švarūs, patogūs, nes tenka dirbti ilgą laiką. Tai turėtų būti bateliai, o ne basutės.

Šukuosena tvarkinga, ilgi plaukai turi būti susegti.

galima saikingai pasidažyti. Neryškūs lūpų dažai, malonus burnos kvapas, sveiki, prižiūrėti dantys, – visa tai svarbios detalės.

  • Vadyba Konspektai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Jekaterina
  • 14 puslapių (4534 žodžiai)
  • Vadybos konspektai
  • Microsoft Word 43 KB
  • Maitinimo įmonės konspektas
    10 - 6 balsai (-ų)
Maitinimo įmonės konspektas. (2015 m. Birželio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/maitinimo-imones-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 01:54