Maitinimo įmonių gamybos technologijos ir įrengimai


Įvadas. Darbo tikslas. Uždaviniai. Dėstymas. Užduotis nr. Užduotis Nr. Užduotis Nr. 2. 1. Užduotis Nr. 2. 2. Užduotis Nr. Užduotis Nr. 4. Užduotis Nr. Užduotis nr. Užduotis Nr. Išvados. Literatūra ir informacijos šaltiniai.


Sudaryti technologines korteles pasirinktiems patiekalams, parinkti reikiamas žaliavas ir aprašyti jų laikymo sąlygas. Sudaryti srautų diagramas.

Apskaičiuoti patiekalų savikainą, maistinę ir energinę vertę.

Svogūnai ir česnakai po pirminio apdorojimo: svogūnai supjaustomi, o česnakas susmulkinamas. Į keptuvę dedame sviestą, kai sviestas išsilydo dedame svogūną, česnaką, druską ir pipirus, kepiname apie 5 min. Morkos, bulvės ir cukinija po pirminio apdorojimo supjaustoma kubeliais ir verdamos sultinyje 10 min. į sultinį sudedamos apkepintos daržovės ir verdama 5 min. Baigus virti sriuba pertrinama smulkintuvu iki vienalytės konsistencijos. Sutrinta sriuba vėl užvirinama.

Česnakas ir svogūnas po pirmo paruošimo susmulkinami ir pakepinami, pilama grietinėlė, špinatai, druska ir pipirai. Viska pakepiname 3 min. ir paliekame atvėsti. Viskas sumaišoma su varške. Vištienos krūtinėlė nuplaunama, įpjaunama ir pabarstoma likusia druska ir pipirais. Vištiena įdaroma varškės ir špinatų įdaru. Paruošta vištiena dedama apkepti į grill keptuvę apie 10 min. Vėliau vištiena kepama orkaitėje 1750C apie 15 min., kol pasiekiama ne mažiau kaip 820C temperatūra.

Vištienos krūtinėlė pjaunama skersai į tris dalis ir dedama ant voveraičių padažo, pašildytoje lekštėje. Lėkštės kita pusę garniruojame keptomis bulvėmis ir paniruotais žiedinais kopūstais. Lekštė pušiama sultenės lapeliais ir spangulių uogomis. Patiekalas patiekiamas ne žemesnės kaip 680C tempeatūros. Patiekiama iš karto. Realizavimo trukmė gali būti 2 val. (680C).

Žiediniai kopūstai po pirminio paruošimo, apverdami. Pagaminamas kiaušinio plakinys, iš kiaušinio ir druskos. Apvirti žiediniai kopūstai paniruojami į kiaušinio plakinį ir džiūvėsėlius. Vėliau dedami kepti į įkaitintą aliejų. Pateikiama ne žemesnėje kaip 680C temperatūroje.

Yra reglamentuojami šie fizikiniai- cheminiai rodikliai:

Geriamas ir maisto pramonėje vartojamas vanduo turi būti skaidrus, bespalvis, bekvapis, be pastovių prieskonių, be kenksmingų mikroorganizmų. Vandens kokybė turi atitikti HN 24:2003 ir HN 48:2001 reikalavimus. Nustatomi vandens kokybės rodikliai:

•Hidrocheminiai (pH, ištirpusio deguonies, azoto, fosforo ir kt.junginių koncentracija, toksinių medžiagų – fenolių, naftos produktų, pesticidų, ploviklių, sunkiųjų metalų junginių koncentracija)

Prieskonių kokybę nusako fiziniai ir cheminiai rodikliai: drėgmės kiekis (8-14%), peleningumas, eterinių aliejų, trupinių, prieskonių kiekis, malimo stambumas. Vertinant prieskonių kokybę jusliniu būdu, juos reikia apžiūrinėti ie degustuoti. Kokybę apibudina forma, dydis, spalva, būdingi to pavadinimo prieskoniams. Jų kvapas ir skonis yra saviti, ryškūs, be pašalinių kvapų ir prieskonių.

Sudariau technologines korteles pasirinktiems patiekalams (Trinta cukinijų ir mėtų sriuba, Vištienos krūtinėlė įdaryta varške ir špinatais su keptomis bulvėmis ir paniruotais žiediniais kopūstais), parinkau reikiamas žaliavas patiekalams ir aprašiau jų laikymo sąlygas. Sudariau patiekalų srautų diagramas.

  • Maisto technologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 262 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (2723 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Maitinimo įmonių gamybos technologijos ir įrengimai
    10 - 6 balsai (-ų)
Maitinimo įmonių gamybos technologijos ir įrengimai. (2016 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/maitinimo-imoniu-gamybos-technologijos-ir-irengimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:26
×