Maitinimo įmonių įrengimai Savarankiškas darbas


Įvadas. Plakimo mašinos ir jų mechanizmai. Plakimo mašina „MV – 35 M“. Veikimo principas. Eksploatavimo ir darbo sauga. Plakimo mechanizmas „PMA 20“. Eksploatavimo ir darbo sauga. Plakimo mechanizmas „MS 4 – 20“. Eksploatavimo ir darbo sauga. Išvados. Naudota literatūra.


Tobulėjant maisto ruošimo technologijoms, virtuvėje mažėja sunkaus rankų darbo, naudojami nauji maisto ruošimo įrengimai, todėl vis daugiau moksleivių ir studentų pasirenka virėjo, padavėjo profesiją. Būsimasis maisto ruošimo darbuotojas turi išmokti dirbti su virtuvėse esančiais maisto gaminimo, produktų apdorojimo įrengimais, gebėti saugiai juos eksploatuoti. Vieni iš tokių įrengimų – plakimo mašinos ir jų mechanizmai, todėl šiame darbe tai ir aptarsiu.

Plakimo mašinos ir plakimo mechanizmai – tai universalūs įrengimai, plačiai naudojami konditerijos cechuose, restoranų, kavinių virtuvėse, kepyklose, picerijose. Mašinų ir mechanizmų pasirinkimą lemia maitinimo įmonės dydis, prekių apyvarta. Šiuolaikinių plakimo mašinų ir mechanizmų techniniai duomenys atitinka modernių įrengimų reikalavimus eksploatavimo ir darbo saugos atžvilgiu. Tai - plakimo mašinos su elektroniniu, sensoriniu-programiniu valdymo pultu, įvairios formos apsauginiais gaubtais, didesnės talpos kubilo vežimėliais ir kubilo pakėlimo ant darbo stalo įtaisais.

Plakimo mašinos su nejudančia plakimo galvute – tai mašinos, kurių galvutė turi fiksuotą, nekintamą padėtį maišymo kubilo atžvilgiu. Plakimo galvutė yra virš kubilo centro. Darbo detalė – plakiklis specialiu užraktu tvirtinamas į galvutę. Keičiant plakiklį, rankomis atleidžiamas užraktas, išimamas naudotas plakiklis ir įdedamas kitas. Šio tipo mašinų plakiklių apsukos yra daug didesnės negu planetinių plakimo mašinų ir naudojamos, kai produktus reikia smarkiai išplakti. Plakiklio apsukų greitį galima reguliuoti. Geras yra laikomas toks plakiklis, kuris gali dirbti mažu plakimo greičiu plakimo pradžioje ir dideliu greičiu plakimo proceso pabaigoje. Greičių santykis gali būti 1:9. Tai reiškia, kad maksimalus plakimo greitis yra beveik devynis kartus didesnis už pradinį plakimo greitį. Tokio tipo plakimo mašinos turi kubilo aukščio reguliatorių. Kubilo aukštis rerguliuojamas keičiant kubilą arba plakiklį. Aukštis reguliuojamas mechaniškai, rankomis pasukant tam skirtą rankeną. Nustačius reikiamą kubilo aukštį, padėtį reikia užfiksuoti. Kubilo talpa gali būti 20, 32, 40 litrų. Šio modelio plakimo mašinos turi elektra valdomą plakimo ir maišymo rėžimų perjungimą. Kubilai gali būti su elektriniu arba dujiniu šildymo mechanizmu. Plakimo mašina komplektuojama su plakimui ir maišymui skirtais plakikliais. Taip pat turi nerūdijančio plieno kubilą, žiedinį kubilo laikiklį, kubilo apšvietimo lempą, laikmatį, avarinio išjungimo sistemą.

  • Technologijos Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 478 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1868 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tmonika
  • Maitinimo įmonių įrengimai Savarankiškas darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Maitinimo įmonių įrengimai Savarankiškas darbas. (2016 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/maitinimo-imoniu-irengimai-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:39
×