Maitinimo paslaugų rinka


Įvadas. Temos aktualumas Maitinimo paslaugos yra neatsiejama šiandienines ekonomikos dalis didėjant pragyvenimo lygiui žmonės rečiau maistą ruošiasi namuose ir valgo maitinimosi įstaigose. Maitinimo paslaugų rinka. Naudota literatūra.

Temos aktualumas: Maitinimo paslaugos yra neatsiejama šiandienines ekonomikos dalis didėjant pragyvenimo lygiui žmonės rečiau maistą ruošiasi namuose ir valgo maitinimosi įstaigose.

Darbo objektas: Maitinimo paslaugų rinka

Darbo tikslas: Išanalizuoti maitinimo paslaugų rinka

Darbo uždaviniai:

Apibūdinti maitinimo paslaugų rinka

Ištirti galimas verslo tendencijas maitinimo paslaugų rinkoje

Maitinimo paslaugų rinkoje yra viena didžiausių konkurencijų versle tai yra todėl, kad maitinimo paslaugas teikiančios įmonės atlieka fiziologiškai svarbų poreikį. Maitinimo paslaugas galime įvardyti ir kaip tam tikrą laisvalaikio ar poilsio sudėtinė dalį ypač esant stipriai ekonominiai padėčiai. Kadangi maitinimo paslaugos gereruoja didžiules pajamas daug naujų dalyvių nori patekti į šią rinka. Vien JAV greito maisto kompanijų pajamos( remiantis statistikos portalo duomenimis) 2014m. Buvo kiek didesnės nei 195mlrd. Dolerių. Tai rodo jog šalyje veikia daugybė smulkaus ir vidutinio didžio įmonių teikiančių maitinimo paslaugas. Kaip nurodo nacionaninės restoranų asociacijos atlikti tyrimai didžioji dauguma įmonių yra mažos,93 proc. Iš jų turi mažiau nei 50 darbuotojų, o jų pajamos neviršija milijono dolerių Gali atrodyti, kad tai labai patrauklus verslas: tai nereikalauja didelių pradinių investicijų, buhalterinė apskaita taip pat nėra sudėtinga, tačiau iš tiesu restorano ar kavinės valdymas yra labai konkurencingas ir iššukių reikalaujantis verslas pirmiausia vidutinė pelno marža mažesnė nei 5 proc., vidutinės metinės pajamos nuo darbuotojo mažiau nei 85000 dolerių tai daug mažiau nei tarkime gamybos sektoriuje. Maisto ir su juo ruošimu susijusios gaminimo išlaidos paprastai sudaro apie du trečdalius visų iš patiriamų išlaidų taigi šis verslas labai jautrus žalavų kainų pasikeitimams.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1408 žodžiai)
  • Povilas
  • Maitinimo paslaugų rinka
    10 - 8 balsai (-ų)
Maitinimo paslaugų rinka. (2015 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/maitinimo-paslaugu-rinka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:29
×