Maitinimo procesų organizavimo savarankiškas darbas ,,Sužadėtuvės''


Įvadas. Kas yra sužadėtuvės? Sužadėtuvės Lietuvoje pagal senus papročius. Dabartinės sužadėtuvės Lietuvoje. Neeilinės sužadėtuvės užsienyje. Sužadėtuvių vakarėlis. Kam jis rengiamas ir kodėl? Pasiruošimas sužadėtuvėms. Apačioje pateikiu sąrašą, ko reikia sužadėtuvių vakarėliui suorganizuoti. Apie sodybą. Pobūvio sutartis. Maisto ir gėrimų patiekimo sutartis. Stalo serviravimas. Norint, kad šventė būtų tobula, tam reikia žinoti serviravimo taisykles. Svečių aptarnavimas. Šaltų patiekalų patiekimas. Šiltų valgių patiekimas. Deserto patiekimas. Stalo užtiesalai. Stalo servetėlės. Svečių kortelės. Taurės. Puošimas gėlėmis. Žvakidės. Stalo dengimas. Sužadėtuvių renginio scenarijus. Meniu. Indų paskaičiavimas. Gėrimų paskaičiavimas. Valdymo schema. Išvados. Pravesto renginio kokybinė analizė. Literatūros šaltiniai.


Kiekvienas iš mūsų dažnai pagalvojame apie vestuves. Tačiau prieš vestuves yra vienas vienintelis žingsnis – pasipiršimas. Jeigu pradėčiau teoriškai kalbėti apie tai, kas yra ,,Sužadėtuvės‘‘, atsakymas būtų tik vienas – tai įsimylėjusių žmonių ruošimasis vestuvėms. Tai puiki proga įrodyti savo meilę, ištikimybę ir pagarbą vienas kitam. Taigi, kas iš tiesų yra sužadėtuvės? Kaip organizuoti šį renginį?

Sužadėtuvės švenčiamos įvairiai visose šalyse ir pagal savo šalies tradicijas.

Šiais laikais sužadėtuvės vyksta be tradicijų ar papročių(dažniausiai). Retai atsitinka taip, kad į sužadėtuvių šventę pakviečiami artimieji. Dabartiniu metu jaunimas sugalvoja įvairiausių pasipiršimo būdų ir tam nebereikia tėvų sutikimo, nes sužadėtuvės – tai jų pasirinkimas tuoktis. Ir tam įtakos nebeturi tėvų leidimas. Juk sužadėtuvės ir turi būti tik jaunos poros apsisprendimas ar visą gyvenimą praleisti kartu. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip dabar pasiperšama ir po kiek laiko susituokiama, bet aš manau, kad nėra svarbu ar tai įvyks tais pačiais metais ar po kelerių, tiesiog tam reikia nemažai pinigų ir kantrybės. Mano manymu, jei žmonės myli vienas kitą, tai nesvarbu kada įvyks vestuvės. Žiedelis yra tik reikia taupyti norimai šventei, nes šiuo metu nėra pigu išsikelti gražias vestuves. Dabar pateiksiu keletą pasipiršimo būdų, bet tikrai ne visus, nes jų labai daug ir labai įvairių. Taigi:

Paruošti vonią, pristatyti ant jos daug žvakelių, aplink pamėtyk rožių lapelius. O į pačią vonią įdėti plaukiojančią žvakelę ir greta žiedą.

Pasiūlyti jai sms žinutėmis susitikti sutartoje vietoje. O jaunikis, žinoma, lauks jos ten priklaupęs ant vieno kelio, o rankoje laikys rožę, ant kurios bus prisegtas sužadėtuvių žiedas.

Praleisti laiką romantiškoje aplinkoje, kur jūs jau esate buvę kartu ir priklaupti ant vieno kelio

Yra įvairiausių būdų, bet būsimas jaunikis pats išsirenka tinkamiausią variantą. Geriausiai yra tada, kai pasipiršimo momentą ir vietą sugalvoja pats vaikinas, nei atranda jį internete, ar remiasi kitų draugų idėjomis.

Vaikinas sumąsto pasipiršti savo merginai ir paprašo draugų pagalbos. Išnuomojama kavinė, sudarytas scenarijus (įėjus į kavinę vaikinas suspragsi pirštais ir visi klientai esantys kavinėje tarsi sustingsta, yra ,,sustapdomas laikas‘‘. Nesustingsta tik vaikinas ir jo sėdinti mergina. Tada vaikinas prieina prie merginos ir pasako ,,Aš laukiau to visą laiką‘‘. Po šių žodžių jis priklaupia ant vieno kelio ir klausia merginos ar ši tekės už jo. Mergina susigraudina ir atsako ,,žinoma‘‘. Tada jie abu atsistoja, apsikabina ir pasibučiuoja. Pasako kaip jie myli vienas kitą ir vaikinas suspragsi dar kartą, kad žmonės galėtų laisvai judėti. Visi ploja ir džiaugiasi sužadėtuvių akimirka. Taigi, sužadėtuvės užsienyje vyksta įvairiose vietose: nuo kavinių – stadionų. Nuostabiausios sužadėtuvės yra tada, kai dreba rankos, virpa balsas, ašaroja akys ir atsiranda nuoširdi šypsena veide.

Apačioje pateikiu sąrašą, ko reikia sužadėtuvių vakarėliui suorganizuoti.

Kaimo turizmo sodyba pas Rapolą įsikūrusi 16 km nuo Panevėžio. Pati sodyba įsikūrusi miško glųdumoje, šalia Nevėžio vingio. Čia galite rasti:

2 namus su 7 miegamaisiais,

2 pokylių sales, talpinančias 35 ir 90 žmonių

  • Kulinarija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 113 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3247 žodžiai)
  • Ramutė
  • Maitinimo procesų organizavimo savarankiškas darbas ,,Sužadėtuvės''
    10 - 7 balsai (-ų)
Maitinimo procesų organizavimo savarankiškas darbas ,,Sužadėtuvės''. (2016 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/maitinimo-procesu-organizavimo-savarankiskas-darbas-suzadetuves.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:42
×