Maitinimo šaltinis


Reguliuojamos įtampos, nuolatinės srovės. Maitinimo šaltinio projektavimas. Darbo tikslas. Darbo priemonės. Įrankiai. Darbo eiga. Darbo schema. Komponentai. Diodinis tiltelis. Kondensatoriai. Maitinimo šaltinio tyrimas. Išvados.

Padaryti reguliuojamos įtampos, nuolatinės srovės maitinimo šaltinį ir ištirti jo voltamperinę charakteristiką bei pulsacijų koeficientą ir spektrą.

4. Laboratorijoje išmatuoti voltamperinę ch-ką, ištirti pulsacijų koeficentą ir m.š. spektrą. Parengti individualią darbo ataskaitą, kurioje būtų matyti kas ir kaip padaryta, kokie matavimų rezultatai gauti, prašytos išvados.

Susidėliojus visus komponentus pradėta juos lituoti. Lituojant buvo nuspręsta šiek tiek kitoks komponentų išdėstymas taupant vietą.

Voltamperinę charakteristiką tirsime prijungus maitinimo šaltinį prie voltmetro ir ampermetro. Išėjimo įtampa bus maksimali keičiant varžas.

Suprojektavus, ir fiziškai paleidus maitinimo šaltinį įgauta nemažai patirties, ir pagilintos žinios tose vietose kuriose atrodė, kad viską žinai. Nebuvo išvengta komponentų trumpojo jungimo, kurio dėka išmokta rasti ir diagnozuoti gedimo priežastį. Ištyrus maitinimo šaltinį laboratorijoje pastebėta, kad maitinimo šaltinis sukonstruotas neblogai, išskyrus tuomet, kai buvo atlikta spektro analizę. Tuomet paaiškėjo, kad maitinimo šaltinio įtampos „tukšmauja“. Peržiūrėjus jo konstrukcija iš naujo buvo rasta stabilizatoriaus lydmetalio atšokimas nuo plokštės, todėl jis ne visą laiką kontaktuodavo. Manau problema buvo jame.

  • Microsoft Word 974 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (927 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • Maitinimo šaltinis
    10 - 5 balsai (-ų)
Maitinimo šaltinis. (2015 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/maitinimo-saltinis.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 28 d. 00:49
×