Maketavimo praktika: vaikiškos knygelės maketavimas


Maketavimo praktika. Įvadas. Kūrybinis darbas. Baigiamieji darbai. Išvados. Technologinė praktika. Įvadas. Spaustuvėje esantys įrengimai. Spaudos būdai.


Kauno kolegijoje, technologijų fakultete, studijuojant antrąjame kurse, buvo atlikta technologinė praktika, kurios metu turėjome sumaketuoti vaikišką eiliuotą poemos knygelę, sutvarkyti gautas iliustracijas ir tekstą. Praktikos metu išanalizavome kolegijoje gautus panašaus pobūdžio darbus. Praktikos užduotį atlikome pasinaudojant turimais teoriniais bei praktiniais įgūdžiais. Atliekant šią užduotį, reikėjo ne tik tinkamai parinkti leidinio formatą, tinkamai išdėlioti kūrinio turinį, bet ir iš dviejų iliustracijų sulipdyti vieną, taip pat jas iškirpti. Šįą knygelę kūrėme naudojantis Adobe InDesign programa, o piešinius redagavome Adobe Photoshop programa. Pagrindinės medžiagos (iliustracijos ir eiliuotos poemos tekstas) buvo gauti iš dėstytojo, o visa kita, kaip mes tai pateiksime, buvo mūsų kūryba.

Pagrindinė technologinės praktikos užduotis buvo sukurti nedidelės apimties eiliuotą poemos knygelę, skirtą vaikams. Teko pasitelkti visas turimas žinias skirtingose programose, taip pat prisminti maketavimo pagrindinius žingsnius. Prieš maketuojant teko atlikti svarbų darbą naudojant Adobe Photoshop programą, kadangi reikėjo dvi atskiras iliustracijas sujungti į vieną bendrą iliustraciją per du lapus. Knygelė A4 formato (297x210 mm), taigi iliustracijos buvo sujungiamos ir nustatomos A3 (420x297 mm) formatu. Taip pat vienas iš pagrindinių kūrimo etapų buvo maketavimas, kuriame svarbiausia buvo pasirinkti tinkamą teksto dydį, šriftą, lygiavimą, kad tekstas aiškiai matytųsi ir neliptų ant iliustracijų. Taip pat buvo svarbu atdžiai viską stebėti ir nepalikti jokių gramatinių ar skyrybos klaidų ir tinkamai išdėlioti poemas. Šias savo maketavimo žinias teko pritaikyti Adobe InDesign programoje. Taigi, mūsų visi žingsniai eiliuotos poemos knygutės link:

Adobe Photoshop dviejų A4 liustracijų karpymas ir jungimas į vieną A3 formato iliustraciją;

Formato nustatymas, sutvarkytų iliustracijų ir poemos teksto įkėlimas į Adobe Indesign programą;

Teksto tvarkymas (tvarkingas poemos išdeliojimas, puslapių numeracija, viršelio kūrimas, teisingai parinktas šriftas tekstui ir antraštėm, sutvarkyti tarpai tarp eilučių).

  • Microsoft Word 912 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1680 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andrius
  • Maketavimo praktika: vaikiškos knygelės maketavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Maketavimo praktika: vaikiškos knygelės maketavimas . (2018 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/maketavimo-praktika-vaikiskos-knygeles-maketavimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 08 d. 02:07
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!