Makiavelis skaidrės


Makiavelis. Makiavelis – politikos kunigaikštis. Tradicinė socialinė filosofija. Makiavelio vizija. Makiavelis buvo. Pjero de Medičio laikais. Makiavelis tada būdamas. 1512 m. popiežiaus Julijaus II valia. Makiavelis neteko pareigų. Iš jo veikalų plaukė išvada. Valstybės vadovų išmintis. Kad suteiktų piliečiams daugiau laimės. Laisvė. Atskleidė. Todėl reikia. 1559 m. Nieko stebėtino. Žanas Žakas Ruso rašė.

Nikolas Makiavelis (1460 – 1527) Buvo atradėjas, prilygstantis Kristupui Kolumbui. Savo amžininkams jis atskleidė naujo kontinento – politikos ir istorijos pasaulio- kontūrus.

Kuri rėmėsi Platonu, Aristoteliu, gilinosi į žmonijos esmę ir ieškojo besąlygiškų atsakymų. Ji tikėjosi suformuoti pareigų ir nepajudinamų normų sistemą.

Jį domino istorinių įvykių priežastys ir genezė. Užuot konstravęs normatyvinį modelį ir pagal jį apibrėžęs , kaip žmonės turi gyventi, jis stengėsi atsakyti į klausimus: Kaip žmonės iš tikro gyvena, Kokia yra tikroji jų padėtis kintančiame pasaulyje, Kas turi įtakos konkrečiam jų elgesiui Ir kas lemia jų pažiūras.

Ne tik politinių įvykių stebėtojas ir metraštininkas, bet ir aktyvus jų dalyvis. Gimė Medičių Florencijoje ir buvo savo miesto klestėjimo bei nuosmukio liudininkas.

Kai šis norėdamas išlaikyti valdžią pasikvietė į pagalbą Prancūzijos karaliaus Karolio VIII kariuomenę. Tačiau prancūzams atvirai pasipriešino žmonės ir jie išsigandę pasitraukė. Pjeras de Medičis pabėgo, o Florencija buvo paskelbta respublika.

29 metųtapo respublikos antruoju sekretoriumi ir antrosios kanceliarijos vadovu. Šias pareigas jie ėjo 14 metų. Makiavelio vadovaujama kanceliarija rūpinosi respublikos vidaus politika bei kariuomene ir dažnai perimdavo iš pirmos kanceliarijos užsienio politikos klausimus.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 38 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (532 žodžiai)
  • Mark
  • Makiavelis skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Makiavelis skaidrės. (2015 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/makiavelis-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 18:03
×