Makiavelis


Makiavelis valdovas. Makiavelis valdovas analize. Makiavelio valdovas. Valdovas makiavelis. Makiavelis valdovas santrauka. Makiavelio valdovo bruozai. Makiavelis valdovas konspektas. Makiavelio valdovas analize. Makiavelio politine teorija. N. makiavelio.

Makiavelis bene daugiausia rašė apie valdymo mechanizmą, apie priemones, kuriomis stiprinamos valsybės, apie politiką, padedančią joms išplėsti savo galią ir apie klaidas, dėl kurių žlunga arba yra sunaikinamos valstybės. Valdovas, kaip valstybės kūrėjas, yra ne tik už įstatymų ribų, bet jeigu įstatymai sukuria moralę, tai ir už moralumo ribų. O pagrindinis kriterijus jo veiksmams vertinti – naudojamų politinių priemonių stiprinti ir įamžinti valstybės galiai sėkmingumas. Tobulas valdovas turi sugebėti vienodai išnaudoti ir savo dorybes, ir ydas siekdamas užtikrinti valstybės stabilumo garantą. Taigi apskritai makiavelis didelį dėmesį skyrė valdovo savybių aprašymui, akcentuodamas pagrindinius bruožus, nulemiančius jo stiprų vaidmenį valstybėje ir politikoje. Visų pirma, svarbu apibrėžti valdovo elgesį su valdiniais ir draugais. Makiavelis teigia, jog būtų labai gerai garsėti dosniu valdovu. Kita vertus, dosnumas, tenorint pagarsėti dosniu, yra žalingas: jei valdovas iš tiesų yra dosnus ir deramai tai parodo, tuomet niekas to nejaus ir jam vistiek nepavyks išvengti šykštaus valdovo vardo. Tačiau jeigu jisai negali garsėti dosnumu nenuskriausdamas savęs, turi būti taupus, nes ilgainiui valdiniai pamatys, jog dėl taupumo jam užtenka savo pajamų ir jis pajėgia apsiginti nuo užpuolikų bei leistis į žygius neapkraudamas jų papildomais mokesčiais, ir įvardins jį kaip dosnų valdovą. Visgi dosnumas priklauso ir nuo to, ar tu jau esi valdovas, ar dar tik sieki valdžios ir nuo to, ar yra švaistomas savo ir savo valdinių turtas ar svetimas turtas.
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (489 žodžiai)
  • Sonata
  • Makiavelis
    10 - 1 balsai (-ų)
Makiavelis. (2012 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/makiavelis.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 17:36
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo