Makiažo technologijos MAKIAŽO MENAS


Įvadas. Makiažo parinkimo kriterijai. Kontūravimo priemonės. Kontūravimo principai, eiga. Kontūravimo linijos. Makiažo parinkimas pagal spalvinį tipą. Makiažo menas (praktika) 18 Didžiausi makiažo priešai.


Ovalo forma – kakta yra šiek tiek platesnė už smakrą, forma primena apverstą kiaušinį.

Kvadrato forma – veido ilgis ir plotis tūrėtų būti panašaus dydžio, žandikaulis platus, smakras beveik tame pačiame lygyje kaip ir žandikaulis.

Apavali forma – Apvalus veidas panašus į kvadrato formos veidą, tik su švelniais kampais. Neretai dauguma galvoja, jog jų veido forma apvali, dėl didelių skruostikaulių, tačiau taip būna ne visada.

Širdies forma – ši forma primena apverstą trikampį, smakras yra smailiausia veido dalis.

Deimanto forma – pasižymi smailiu smakru, iškiliais skruostikauliais. Pagrindinis skirtumas yra kakta, ji siauresnė nei širdies forma.

Profesionalūs visažistai darydami makiažus naudoja tikrai nemažai skirtingų įrankių ir priemonių. Tačiau visada reikia atkreipti dėmesį ne į kiekybę, o kokybę. Instrumentų įvairovė tik pagreitina makiažo procesą, patogu dirbti su keliais teptukais, jų nereikia nuvalyti, norint panaudoti kitą spalvą, ar produktą. Teptukai gali būti natūralaus plauko (skirti sausam produktui), arba sintetiniai (šlapiam produktui padengti).

Veliūrinė pagalvėlė – lengvais, prispaudžiamais judesiais sutvirtina makiažo pagrindą, sudaro matinės odos įvaizdį;

Teptukas – didelis, suploto, natūralaus plauko. Kotelis turėtų būti atsparus dažnam plovimui;

Kirstas – įstrižai kirptas, pakankamai kietas, skirtas padengti šešėliams, ar šešėlių dažams suteikiant antakiams formą, juos paryškinant;

Spiralinis – iššukuoja plaukelius, jų augimo kryptimi, nuima šešėlių, dažų perteklių;

Apvalus, katės letenėle primenantis teptukas – kuo didesnis, tuo didesniam akies plotui skirtas;

Įstrižai kirstas, minkštas teptukas – gali būti naudojamas pravedimui, plonai linijai išpiešti, skirtas tepti ant judančios voko dalies;

Kirstas įstrižai – panašus į skaistalų teptuką, gan didelis, skirtas veido modeliavimui, sukuria minkštą, bet konkretų potepį;

Makiažo pagrindas yra svarbiausia dalis. Be jos neįmanoma žengti tolesnių žingsnių tobulo įvaizdžio link. Jis skirtas veido odos spalvai išlyginti, tačiau ne defektams maskuoti, tad nereiktų dėti storo sluoksnio. Taip pat prieš pagrindą naudojamas gruntas (bazė), kuris padeda išlyginti veido odą, užpildo raukšleles, paruošia odą. Svarbiausia surasti identišką odai atspalvį, ir tinkamą tipą (sausa, mišri, riebi, normali). Reiktų atsižvelgti ir į odos būklę, ypatumus, būklę. Jei visažistas parenka teisingus produktus, klientė nejaus makiažo pertekliaus, ir defektai bus paslėpti tinkamai.

Skystas (angl. Liquid foundation – skystas pagrindas) – paprastai dengiama plonu sluoksniu, priklausomai nuo tekstūros. Tinka sausai odai, sudetyje yra drėkinančių komponentų, gaminami vandens, arba riebalų pagrindu. Tinka klientėms, kurios retai kada naudoja makiažą. Nėra „kaukės“ jausmo, kadangi pagrindas lengvas, puikiai pasiskirsto su kempinėle, arba pirštų galais.

Toniniai kremai - naudojami ant dieniniu kremu, baze paruošto veido. Gali būti apsaugantys, arba drėkinantys.

Tinka visiems odos tipams, maitina sausą odą, apsaugo nuo vėjo, saulės, atšiaurių oro sąlygų, dažniausiai būna su SPF.

Kremas – pasta, kietos konsistensijos pagrindas, puikiai tinkantis normaliai odai, ją drėkina, apsaugo, neapsunkina odos. Riebalų ir vandens pagrindu, sunkios tekstūros, nelengvai pasiskirsto. Įpakuota panašiai kaip kompaktinė pudra, naudojama su kempinėle.

Toninis kremas – kietasis – konsistensija dar kietesnė, nei pastos, primena vašką. Kartais naudojamas kartu su bespalviu skiedikliu, palengvinti tekstūrai ir makiažui. Dažniausiai būna paletės, ar stiklo pavidale. Gerai maskuoja, ekonomiškas, dengiama vidutiniu sluoksniu. Tinka televizijai, fotosesijoms. Oda turėtų būti be defektų, netinka brandžiai odai.

  • Microsoft Word 2399 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (3302 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Juju
  • Makiažo technologijos MAKIAŽO MENAS
    10 - 1 balsai (-ų)
Makiažo technologijos MAKIAŽO MENAS. (2017 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/makiazo-technologijos-makiazo-menas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 15:37
×