Makroekonomikos špera


Makroekonomikos teorija. Makroekonomikos pagrindai"". Makroekonomikos rodikliai tarptautine prekyba. Makroekonomika konspektas. Makroekonomika, rodikliai teorija. Makroekonomikos formules is lm. Makroekonomika monetarines politikos uzdaviniu sprendimai. Mikroekonomikos speros. Racionaliu lukesciu teorija inasas. Makeoekonomika spera.

Svarbiausios mikroekonomikos problemos. Makroekonomikos rodikliai. Ekonomikos pusiausvyros pagrindai. Vyriausybės ir tarptautinių ekonominių ryšių įtaka ekonomikos pusiausvyrai. Prekių ir pinigų rinkos pusiausvyra ir nukrypimai nuo jos. Monetarinė politika. Keinsinės makroekonomikos teorijos alternatyvos, monetarizmas ir racionalių lūkesčių teorija. Nedarbo ir infliacijos sąveika, ekonomikos stabilizavimas. Tarptautinė prekyba. Ekonomikos augimas. Egzaminų klausimai. Ekonomikos augimo teigiamos ir neigimos pasekmės. Argumantai už ir prieš muitų ir kvotų naudojimą. Obsoliutaus ir lyginamojo pranšumo dėsniai. Ekonomikos augimo valstybinis reguliavimas. Fiskalinės ir mp derinimo galimybės ir problemos. Pagrindiniai racionalių lūkesčių teorijos bruožai. Valiutų kursai. Keinsininkų ir monetaritų pažiūros į fskalinę ir monetarinę politiką. Mp įtaka bnp kainų lygiui ir ek ryšiams su užsieniu. Nedarbo ir infliacijos sąveika, ekonomikos stabilizavimas. Kainų stabilumas ir užimtumas. Kodėl šalys prekiauja. Tarptautinės prekybos ir prekybos šalies viduje. Ekonomikos augimo esmė, jos rodikliai ir veiksniai. Monetarizmo ir rlt teorijos įnašas į šiuolaikinę makro teoriją. Keinsininkų ir monetaristų nesutarimai makro klausimais. Komercinių bankų galimybės keisti pinigų pasiūlos apimtį. Nedarbo ir infliacijos sąveika. Pinigų paklausa ir pasiūla. Monetarinės politikos (mp) esmė uždaviniai ir priemonės. Bendrosios paklausos ir pasiūlos modelis. Makro ek pusiausvyros ir nepusiausvyros atvejai. Iždo (fiskalinės) politikos teoriniai bruožai. Grynojo eksporto kitimų įtaka ekonomikos pusiausvyrai. Pinigų rinkos pusiausvyra ir lm (pinigai, aktyvai) modelis. Prielaidos ek pusiausvyrai tirti: vartojimas ir investicijos, jų kitimo padariniai. Valstybės biudžiato deficito problema ir valstybės skola bei jos aptarnavimas. Prekių rinkos pusiausvyra ir investicijų santaupų (is) modelis.
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (4820 žodžiai)
  • Zenius
  • Makroekonomikos špera
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Makroekonomikos špera. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/makroekonomika-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 18:07
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo