Makroekonomikos egzamino atsakymai


Studijų dalykas. Makroekonominiai rodikliai.  Kas yra BVP?  Kas yra BNP?  Koks yra skirtumas tarp BVP ir BNP?  Kas įskaičiuojama į BVP , jį nustatant?  Kas nėra įskaičiuojama į BVP , jį nustatant?  Kokie yra kiti nacionaliniai makroekonominiai rodikliai? Ekonominiai ciklai. Ciklinių svyravimų priežastys. Ekonomikos augimas Ką vadiname ekonominiu augimu ir kuo jis pasireiškia? Koks ekonominio augimo tikslas? Išvardykite ekonominio augimo tipus ir paaiškinkite pagrindinius jų bruožus. Ką vadiname ekonominiu ciklu ir kokius ciklo tipus jūs žinote? Paaiškinkite cikliškumo priežastis. Nedarbas Kas sudaro darbo jėgą? Apibūdinkite nedarbą. Ką priskiriame prie bedarbių? Kaip apskaičiuojamas nedarbo lygis? Kokios priežastys lemia nedarbą , jo lygį? Infliacija  Apibūdinkite infliacijos esmę.  Kokie yra infliacijos padariniai? Fiskalinė politika  Kokie pagrindiniai elementai sudaro valstybės biudžeto pajamas ir išlaidas?  Ką vadiname diskretine fiskaline politika?  Kada vyriausybė įgyvendina skatinančiąją fiskalinę politiką? Kokius žinote šios politikos instrumentus?  Kada vyriausybė įgyvendina stabdančiąją fiskalinę politiką? Kokius žinote šios politikos instrumentus? Pinigai ir monetarinė politika  Kas tai yra pinigai?  Kas yra pinigų pasiūla?  Kas yra pinigų paklausa? Kas yra monetarinė politika? Kokie jos tikslai?  Kokie yra monetarinės politikos instrumentai? Kaip jie veikia ekonomika?  Koks yra centrinio banko vaidmuo ekonomikoje? Tarptautinė ekonomika  Kokie pagrindiniai PPO veiklos principai?  Kokios muitų naudojimo ekonominės pasekmės?  Kokie veiksniai įtakoja tarptautinio verslo plėtrą?

Tai bendros pajamos, sukurtos šalyje, tame tarpe užsienio gamybos veiksnių gautos pajamos šalyje, bet nepriklauso pajamos, gautos šios šalies piliečių užsienyje.

Tai visų šalyje gyvenančių piliečių pajamos, plius šalies piliečiams priklausančių gamybos veiksnių, esančių užsienyje pajamos, minus užsieniečių, esančių duotoje šalyje gamybos veiksnių pajamos.

 Koks yra skirtumas tarp BVP ir BNP?

BVP (išlaidų metodas) = BVP (pajamų metodas) + statistinis nepatikimumas

 Kas įskaičiuojama į BVP, jį nustatant?

 Kas nėra įskaičiuojama į BVP, jį nustatant?

 Kokie yra kiti nacionaliniai makroekonominiai rodikliai?

• Ką vadiname ekonominiu ciklu ir kokius ciklo tipus jūs žinote?

Ur = U/LF * 100 %

• Kokios priežastys lemia nedarbą, jo lygį?

Tai bendras visų prekių ir paslaugų kainų augimas. Ne vienkartinis kainų kilimas. Kai kurių prekių kainos gali likti ir nepakitusios.

 Kas yra pinigų paklausa? Kas yra monetarinė politika? Kokie jos tikslai?

Atviros rinkos operacijos- tai operacijos su vyriausybės vertybiniais popieriais, t.y. VVP pardavimas ir pirkimas.

Saugo šalies valiutos, aukso atsargas, vertybinius popierius;

Kontroliuoja ir reguliuoja pinigų cirkuliaciją bei kredito teikimą;

Aptarnauja įvairius bankus, priimant iš jų indėlius, teikiant jiems paskolas bei dalyvauja jų tarpusavio atsiskaitymuose;

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1112 žodžiai)
  • Laura
  • Makroekonomikos egzamino atsakymai
    10 - 4 balsai (-ų)
Makroekonomikos egzamino atsakymai. (2016 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/makroekonomikos-egzamino-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 10:57
×