Makroekonomikos egzamino klausimai ir atsakymai


Makroekonomikos egzaminas. Makroekonomikos uždaviniai ir atsakymai. Makroekonomika uzdaviniai. Potenciali gamyba. Makroekonomikos egzamino testas. Investiciju multiplikatorius. Makroekonomikos atsakymai. Makroekonomika egzamino klausimai. Makroekonomikos uzdaviniai. Mikroekonomikos egzamino klausimai.

Ką nagrinėja makroekonomika? Kokios yra. Ekonomikos teorijos mokyklos ir ką jos skelbia? Kokie makroekonomikos uždaviniai:. Kas yra makroekonomika? Kas yra stagfliacija? Kas yra makroekonominė politika? Kokios yra grupės savaip aiškinančios makroekonominės politikos efektyvumą? Kokios išskiriamos. Doktrinos apie rinkos veikimą? Kokie makroekonomikos tikslai )? Kokie išskiriami makroekonominės politikos instrumentai? Bvp skaičiavimas pajamų metodu. Bvp skaičiavimas išlaidų metodu. Bvp skaičiavimas gamybos metodu. Nedarbas. Tradiciniai ir netradiciniai aiškinimai. Konkrečios nedarbo priežastys:. Filipso kreivės esmė. Kokia padėtis vadinama stagliacine? Aukso standarto sistema? Breton woods‘o sistema? Plaukiojančių, svyruojančių valiutų sistema. Komercinio banko tikslai. Komercinio banko pelno šaltiniai:. Komercinio banko funkcijos:. Cb funkcijos:. Komercinio banko balansas. Valiutos kursas. Valiutos kursų tipai:. Nuo ko priklauso valiutos s ir d kitimas? Kaip valiutos kursas įtakoja tp? Cb tikslai:. Apibūdinti aro (atviros rinkos operacijos). Apibūdinti diskonto normą. Dalinio rezervavimo principas. Privalomojo rezervo norma. Kas įtakoja (s) multiplikatorių? Multiplikatoriaus veikimo principai. Gamybos apimties pokyčio apskaičiavimo formulė. Einamosios sąskaitos balansas. Infliacija. Jos rūšys. Infliacijos priežasčių grupės. Kas yra disinfliacija ir defliacija, stagnacija? Apibūdinti valiutų valdybos modelį. Visuminė pasiūla. Visuminė paklausa. Ad ir as ryšys. Kada rinkoje bus ekonominė pusiausvyra? Ką vadiname pusiausvyros kaina? Ką vadiname pusiausvyros kiekiu qe? Apibūdinkite bvp def. , cpi, ppi? Kuo skiriasi bvp def. Nuo cpi? Kas yra nacionalinis produktas? Apibūdinkite asmenines pajamas. Disponuojamos pajamos. Investicijų sudėtis. Potenciali gamyba ir potencialus bvp. Keinsistai ir neoklasikai, jų nuomonė apie as ir ad įtaką gamybos apimčiai. Restrikcinė fiskalinė politika. Pinigų funkcijos. Pinigų (monetarinė) politika. Pinigai m. , m. , m. , l? Kas tai yra verslo ciklas ir kas sukelia svyravimus. Verslo ciklo stadijos. Pagyvėjimas. Pikas, bumas. Verslo ciklo teorija. Akceleratorius. Principo esmė. Fiskalinė politika. Fiskalinis deficitas. Jo rūšys. Vartojimo funkcija. Taupymo funkcija. Investicijų multiplikatorius. Tarptautinės prekybos priežastys. Tp priemonės. Protekcionizmo priemonės.

Pirmoji valiutų sistema nuo 1870m. – 1913 m. Auksas atliko pinigų vaidmenį (monomentalizmas). Nacionalinių rinkų viduje taip pat cirkuliavo auksas monetų pavidalu, šalia, kurių buvo ir popieriniai pinigai, tačiau jie buvo laisvai be apribojimų keičiami į aukso monetas. Monetoje buvo įstatymu nustatytas fiksuotas tam tikros prabos aukso kiekis. Pvz. : 5 svarai sterlingų buvo verti – 5 svarų aukso monetą. Tarpusavyje šalys atsiskaitydavo arba aukso luitais, arba aukso monetomis.

Aukso standartas – piniginė sistema, kurioje pagrindinis atsiskaitymo vienetas yra fiksuotas kiekis aukso.

Atsiskaitymuose, kurių pagrindas - auksas, garantuojama, kad kiekvienas išleistas piniginis vienetas gali būti bet kada pakeistas auksu pagal anksčiau nustatytą kiekį. Anksčiau, kai pinigai buvo padengti auksu (susieti su auksu), kiekvienas pinigus galėjo pakeisti į auksą. Palaipsniui tokios praktikos buvo atsisakyta.

Auksinio standarto šalininkai teigia, kad pinigų susiejimas su auksu drausmina vyriausybes, neleidžia joms beatodairiškai spausdinti pinigus ir taip sukelti hiperinfliaciją, labiau pasitikima popieriniais pinigais. Praktikoje esant ekonominiams sunkumams ar karo veiksmams valstybės atsisakydavo pinigus susieti su auksu ir jų prispausdindavo tiek, kad sukeldavo hiperinfliaciją.

Bretton woods sistema buvo 1 – oji tarptautinė monetarinė, fiksuotų valiutos kursų, struktūra, įsigalėjusi po antrojo pasaulinio karo. Jos pamate buvo auksas ir jav doleris. Doleris buvo tiesiogiai susietas su auksu (1 uncija aukso – 35 jav doleriai). Visų kitų valiutų „svoris“, paritetas, buvo išreikštas tiek auksu tiek doleriu.

Tas svoris buvo fiksuotas, stabilus, nors buvo galimas tų valiutų devalvavimas ir devalvavimas breton-woods‘o sistemos šalims dalyvėms sutarus. Ši sistema derino savyje ir stabilumą, ir galimybę prisitaikyti prie kintančių sąlygų.

1944 m. Sudaryta jav ir britanijos ir pasirašyta visų 44 valstybių sąjungininkių delegatų. Keynes buvo vienas pagrindinių sistemos architektų. Bretton woods sistemos susitarimų galiojimas baigėsi 1971 m. Balandžio 15 d. , jav prezidentui nixon nutraukus fiksuotą aukso ir dolerio vertės santykį, lygų 35 dolerių už unciją. Pirmą kartą pasaulio istorijoje, buvo panaikinta formali pasaulinių valiutų ir prekių sąsaja.

Skolintojo“ vaidmenį.

Tai atliekama vien įrašais atitinkamose sąskaitose, paskola iš centrinio banko prilygsta gryniesiems pinigams ir komercinis bankas jos dėka padidina savo rezervus iki reikiamo lygio, užkerta kelią kartotiniam pinigų pasiūlos sumažėjimui.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (4557 žodžiai)
  • Universitetas
  • Grazina
  • Makroekonomikos egzamino klausimai ir atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Makroekonomikos egzamino klausimai ir atsakymai. (2012 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/makroekonomikos-egzamino-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:27
×