Makroekonomikos kursinis


Pagal žemiau pateiktus Y šalies ekonomikos rodiklius apskaičiuokite. A) bendrąjį vidaus produktą c) grynąjį vidaus produktą. B) bendrąjį nacionalinį produktą d) nacionalines pajamas.

Gavome infliacijos tempus ( %) ir juos surašome į lentelę, o pradedame nuo 2000m., kitaip tariant antros eilutės.

Planinės investicijos ir vyriausybės pirkimai - yra duoti užduotyje ir yra pastovūs, todėl pradžioj ir surašome juos į lentelę.

Po to skaičiuojame disponuojamas pajamas pagal formulę:

Mes neturime C0 reikšmės, bet uždavinio sąlygoje yra duota viena vartojimo išlaidų ( C ) reikšmė, todėl įsistačius šią vartojimo išlaidų ( C ) reikšmę į ( 10 ) formulę, mes sužinosime kam lygus C0, o tada galėsime apskaičiuoti likusias nežinomas vartojimo išlaidų reikšmes:

Dabar, kai jau turime disponuojamų pajamų ir vartojimo išlaidų reikšmes, mes galime apskaičiuoti santaupas ( S ) pagal formulę:

Kai neigiamas taupymas tada trumpuoju laikotarpiu reik naudoti santaupas, o ilguoju turtą. Kai pajamos padidėja, tada taupymas pasidaro teigiamas.

Pusiausvyros bendrasis vidaus produktas (YE) BVP – yra pajamų arba produktų lygis, kuriam esant numatomos išlaidos (AE) yra lygios faktiškam produktui, nėra neplanuotų atsargų padidėjimo ar sumažėjimo, t.y. YE (BVP) = AE YE = 637,5 mln. Lt. pusiausvyros bendrasis vidaus produktas vyriausybės pirkimams padidėjus 2,5 mln. Lt

Dabar, pažiūrėjus į 6,1 lentelę ir matydami visų duotų šalių gamybos augimo lygius, aiškiai matome, kad šalies B ekonomika vystosi sparčiausiai, nes šitos šalies GATviso didžiausias ir jis lygus 15,6%

  • Microsoft Word 108 KB
  • 2015 m.
  • 25 puslapiai (3894 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Makroekonomikos kursinis
    10 - 11 balsai (-ų)
Makroekonomikos kursinis. (2015 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/makroekonomikos-kursinis.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 27 d. 16:59
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo