Makroekonomikos paruoštukė


Makroekonominė sistema ir jos charakteristika. Infliacijos kaip reiškinio charakteristika, priežastys, rūšys, jėgos. Ekonominės sistemos funkcionavimo dinamika: ekonominis augimas, jo teritorija ir pagrindiniai veiksniai, ekonominė pusiausvyra. Svarbiausios infliacijos pasekmės. Ekonominė pusiausvyra. Ekonominio cikliškumo priežąstigumo aiškinimas. Antikrizinė valstybės politika.

Pagrindiniai jos rodikliai. Makroekonominę sistemą galima nagrinėti įvairiais lygiais :1)aukščiausiu lygiu, kaip globalinę sistemą 2)vidutiniu, kaip atskirų valstybių grupių tarpusavyje tampriai susijusių ekonomika. 3) atskiros valstybės makroekonomikos sistema. Kokiais lygiais nenagrinėtumėm ekonominę sistemą visuomet galima bent apytikriai apskaičiuoti ar surasti dydį piniginę išraišką iš kurio būtų galima spręsti apie ekonominės sistemos funkcionavimo rezultatyvumą. Toks rodiklis pačiu bendriausiu pavidalu yra nacionalinis produktas, pajamos, turtas. Šie rodikliai turi dar ir įvairių savo rūšių priklausomai nuo to kokius klausimus užduoda statistinių problemų sprendimo pusė. Gali būti grynasis, tarpinis, galutinis, bendrasis. Tai 1)-ji makroekonominės sistemos rodiklių funkcionavimo grupė. 2)-ji kainų lygis ir skaičiuojami kainų indeksai. 3)-ioji rodiklių grupė- palūkanų norma 4)-ji rodiklių grupė - užimtumo rodikliai. Bendrasis nacionalinis produktas (bnp) yra skaičiuojamas metodais a) pagal išlaidų srautą b) pagal pajamų srautą c) gamybos požiūriu bmp yra suminė visų pagamintų per metus galutinių prekių ir suteiktų paslaugų rinkos vertė. Pradinė vertė tai kainų skirtumas tarp gamintojo pagaminto produkto vertės ir išlaidų dėl tarpinių prekių įsigyjimo iš kitų firmų. Skaičiuojant pagal išlaidas ( a) metodu) yra sudedamos visos namų ūkio ir firmų išlaidos, o taip pat vyriausybės išlaidos galutinėms prekėms ir paslaugoms pirkti. Bendrasis nacionalinis produktas bnp=Ń; Ń- namų ūkių, firmų ir vyriausybės išlaidos.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (3362 žodžiai)
  • Makroekonomikos paruoštukė
    10 - 3 balsai (-ų)
Makroekonomikos paruoštukė. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/makroekonomikos-paruostuke.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 13:53
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo