Makroekonomilka namų darbasMakroekonomika – tai ekonomikos šaka, tirianti bendrąją ekonomikos veiklą. Atliekant makroekonominę analizę tiriama ekonomika kaip visuma ir kaip ekonominis gyvenimas plačiąją prasme.

Pagrindiniai makroekonomikos objektai yra infliacija, defliacija, hiperinfliacija, stagnacija ir stagfliacija.

BVP gali būti apskaičiuojamas 3 metodais per tam tikrą laikotarpį sumuojant:

Dažniausiai naudojamas būdas matuoti ir suprasti BVP yra išlaidų metodas, apskaičiuojamas: BVP=C+I+G+(NX)

BVP dar galima įvardinti kaip bendrąsias pajamas, sukurtas šalies teritorijoje, užsienio gamybos veiksnių gautas pajamas konkrečioje šalyje, atimant šios šalies piliečių gautas pajamas užsienyje. Iš esmės BVP yra artimas bendrajam nacionaliniam produktui (BNP).

2. Nedarbas – darbingų asmenų neužimtumas ūkinėje veikloje; socialinis reiškinys, kai darbingas asmuo neturi darbo ar aktyviai jo ieško.

Sezoninis nedarbas, tai cikliškas nedarbo svyravimas, dažniausiai pakylantis žiemą, o sumažėjantis vasarą. Tai įvyksta dėl darbo atsiradimo žemės ūkyje, statybose ir pnš.

Funkcinis nedarbas, tai asmenys laikinai esantys be darbo, dėl darbo vietos pasikeitimo.

Paslėptas nedarbas, kai dėl įvairių priežasčių neatsispindintis oficialiose statistikos suvestinėse (nerandama darbo pagal specialybę, neieško darbo ir pan.

Urbanizacijos procese galime išskirti 4 pagrindinius aspektus:

3)Ekonominė urbanizacija – nuolatinis žmonių, dirbančių ne žemės ūkio darbus, daugėjimas, buvusių kaimiečių persiorientavimas į miestietiškas profesijas.

4)Socialinė urbanizacija – iš kaimo į miestą atvykusių žmonių persiėmimas miestietiška gyvensena, taip pat miestietiškų modelių (ekonominių, visuomeninių, kultūrinių) skverbimasis į kaimą.

Gyvenimo kokybę galima apibrėžti kaip, aplinkosauginius, darbo sąlygų, socialinio aprūpinimo, transporto, sveikatos apsaugos ir kitus visuomeniškai priimtus standartus.

5. Eksportas- tai įstatymais reglamentuotas prekių ir paslaugų išvežimas iš vienos valstybės į kitą, dažniausiai jas ir parduodant.

Eksportas - svarbi tarptautinės prekybos dalis. Eksporto prekės ir paslaugos tiekiamos valstybės gamintojų/tiekėjų, o galutinis jų vartotojas yra užsienio šalys, gyventojai ar organizacijos. Prekybinis eksportas reglamentuojamas eksportuojančios šalies gavėjos muito įstatymu.

Eksportas padidina prekių pasiūlą ir konkurenciją tarp pardavėjų šalies viduje. Siekiant apsaugoti šalį nuo išteklių išeikvojimo, eksportas gali būti reguliuojamas muitais. Eksporto muitas padidina eksportuojamos prekės kainą, bet sumažina jos eksporto apimtį.

Eksportą įtakoja kultūriniai, ekonominiai, finansiniai, politiniai ir teisiniai veiksniai. Pasaulio prekybą įtakoja tarptautinės institucijos, tokios kaip Pasaulio prekybos organizacija, Tarptautinis valiutos fondas, Pasaulio bankas ir regioninės institucijos.

  • Ekonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 253 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2208 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raminta
  • Makroekonomilka namų darbas
    10 - 8 balsai (-ų)
Makroekonomilka namų darbas. (2016 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/makroekonomilka-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:08
×