Makroekonominė Lietuvos Respublikos situacijos apžvalga ir artimiausios prognozės


Makroekonominė Lietuvos Respublikos situacijos apžvalga ir artimiausios prognozės. Naujausi ekonomikos pokyčiai (dabartinė situacijaPagrindinių prognozių santrauka (artimiausios prognozėsEkonomikos augimas. Literatūra.

Kaip buvo prognozuota, ekonomikos plėtra šiais metais nenumaldomai lėtėja. Trečiąjį šių metų ketvirtį metinis BVP augimas sumažėjo iki 3,1%. Preliminariais duomenimis, pramonė ir mažmeninė prekyba (kuri atspindi namų ūkių vartojimą) lėmė ekonomikos augimo sulėtėjimą, o žemės ūkio ir paslaugų sektorių sukurta pridėtinė vertė šiek tiek jį sušvelnino. Ekonomikos augimo sulėtėjimą taip pat iš dalies lėmė ir aukšta palyginamoji bazė: 2007 metų trečiąjį ketvirtį BVP išaugo 10,8% per metus. Antrąjį šių metų ketvirtį metinis BVP augimas siekė 5,2%. Nors ekonomikos augimo varomąja jėga išliko vidaus paklausa, vis dėlto kai kurių jos komponentų augimo tempai buvo akivaizdžiai lėtesni palyginti su praėjusiais metais. Valstybės išlaidos padidėjo 5,4% per metus, tačiau namų ūkių vartojimas augo vos 7,5%. Investicijos antrąjį ketvirtį sumažėjo 2,3% (praėjusiais metais antrąjį ketvirtį investicijų augimas siekė 26,4%), o tai aiškiai parodo, kad prastesni ekonomikos augimo lūkesčiai sumažino grąžą iš investicijų ir pakenkė investavimo planams anksčiau, negu buvo prognozuota. Tuo tarpu susilpnėjusi vidaus paklausa leido pagerinti šalies einamosios sąskaitos balansą: dėl sumažėjusio prekybos deficito (antrąjį ketvirtį prekių ir paslaugų importas didėjo 23,4%, o eksportas 30,6% per metus) antrąjį ketvirtį einamosios sąskaitos deficitas sumažėjo iki 16,8% BVP (siekė 17,5% prieš metus, o 2008 m. pirmą ketvirtį - 18,8%). Metinė vartotojų kainų infliacija pasiekė aukščiausią tašką birželio mėnesį (12,5%). Šių metų trečiąjį ketvirtį infliacija palaipsniui mažėjo nuo 12,2% liepos mėn. iki 10,5% spalio mėn., daugiausia dėl transporto grupės kainų augimo lėtėjimo.

  • Ekonomika Aprašymas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (1390 žodžiai)
  • Bartas
  • Makroekonominė Lietuvos Respublikos situacijos apžvalga ir artimiausios prognozės
    10 - 4 balsai (-ų)
Makroekonominė Lietuvos Respublikos situacijos apžvalga ir artimiausios prognozės. (2014 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/makroekonomine-lietuvos-respublikos-situacijos-apzvalga-ir-artimiausios-prognozes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:43
×