Makroekonominės aplinkos veiksniai, jų vertinimas ir galima įtaka žemės ūkio verslo organizacijos strateginiams sprendimams


Įvadas. Makroekonominės aplinkos veiksniai. Makroekonominės aplinkos veiksnių ypatumai organizacijose. Makroekonominės aplinkos veiksnių įtaka žemės ūkio verslo organizacijos strateginiams sprendimams. Žemės ūkio veiklos praktiniai pavyzdžiai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Makroekonomikos analizuojami reiškiniai juntami kiekvieno mūsų gyvenime įvairiausiais požiūriais. Ekonomikos būsena sąlygoja šalies gyventojų gyvenimo lygį, verslo organizacijų veiklos mastą. Rinkos ekonomika žemės ūkio verslo organizacijoms nėra ideali, jai būdinga monopolizmas, infliacija, nedarbas, socialinė nelygybė pajamų paskirstyme. Šie trūkumai reikalauja tam tikro rinkos mechanizmo koregavimo. Verslo organizacijas veikia įstatymai ir teisinės normos, reguliuojančios verslininkystę. Šalies vyriausybė fiskaline ir monetarine politika reguliuoja gamybos apimtis, užimtumą ir ekonominį augimą. Žemės ūkio verslo organizacijos turi ne tik analizuotis ekonomikos procesus, bet ir prognozuoti perspektyvą. Išanalizavus atskirų veiksnių veikimą yra formuojama ir vykdoma politika, kurios pagrindinis tikslas – makroekonomikos stabilumas ir efektyvus ekonominis augimas.

Tyrimo problema – makroekonominės aplinkos veiksniai daro didelę įtaką žemės ūkio verslo organizacijoje priimant strateginius sprendimus.

Tyrimo objektas – makroekonominės aplinkos veiksniai.

Tyrimo tikslas – nustatyti makroekonominės aplinkos veiksnių įtaką verslo organizacijos strateginiams sprendimams.

Makroekonominę verslo aplinką, visų pirma, formuoja valstybės politika, o ją atspindi pagrindiniai makroekonominiai rodikliai, kurie taip pat stipriai veikia verslo strateginius sprendimus. Ekonomikos augimas yra vienas iš svarbiausių šalies makroekonominės raidos rodiklių. Ilgu laikotarpiu ekonomikos augimo skirtumai lemia nevienodą šalies pragyvenimo, taigi ir gyventojų gerovės lygį. Skurdo ir pajamų nelygybės rodikliai taip pat gerai atspindi šalies ekonomikos būklę bei socialinės politikos rezultatyvumą ir kartu įtakoja organizacijos strateginius sprendimus.

Ir tai, kas vyksta pastaruoju metu globaliose rinkose, aišku, tiesioginį poveikį daro ir Lietuvos ekonomikai, o tuo pačiu ir verslo organizacijoms.

Žemės ūkio organizacijos ir ne tik yra kaip atviros sistemos, kurias nuolat veikia išorinė aplinka, kuri nuolat keičiasi dėl individų poreikių, tiekėjų pasiūlos ir kt. resursų šaltinių. Žemės ūkio organizacijos naudodamos turimus išteklius, pasitelkdamos valdymo ir organizavimo procesą, pasiekia rezultatą. Tai ekonominis procesas kuriuo siekiama, kad vartotojai, savininkai ir darbuotojai gautų pasitenkinimą. Todėl svarbu organizacijoms turėti gerai apgalvotą ir paruoštą strateginį planą, kad siekti tikslo. Makroekonominių veiksnių įtaka organizacijoms gali būti didelė, o gali būti ir labai maža. Tam būtina nuolatos tirti organizacijos išorinę aplinką, galimas grėsmes ir žinoti silpnybes. Besikeičianti ekonominė, politinė situacija sparčiai liberalizuoja ir globalizuoja rinkas. Didėjanti konkurencija, kainų, paklausos ir pasiūlos svyravimai neaplenkia ir žemės ūkio.

Kaip iš paveikslo matyti, koreguoti ūkio strategiją galima ir reikia renkantis viena iš keturių alternatyvų: intensyvaus, integruoto, diversifikuoto ir koncentruoto (specializuoto) augimo. Kiekviena iš jų turi savo specifikas ir skirtingus tikslus, bei įgyvendinimo strategijas. Jų pasirinkimas labai priklauso nuo vidinių ir išorinių aplinkų, todėl būtina yra ir šių aplinkų gilesnė analizė. Alternatyva pasirenkama pagal ūkio poreikius ir esamai situacijai spręsti geriausią alternatyvą, kuri padės pasiekti visapusį rezultatą prisitaikant prie makroekonomikos veiksnių įtakos.

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2851 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raimonda
  • Makroekonominės aplinkos veiksniai, jų vertinimas ir galima įtaka žemės ūkio verslo organizacijos strateginiams sprendimams
    10 - 10 balsai (-ų)
Makroekonominės aplinkos veiksniai, jų vertinimas ir galima įtaka žemės ūkio verslo organizacijos strateginiams sprendimams. (2016 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/makroekonomines-aplinkos-veiksniai-ju-vertinimas-ir-galima-itaka-zemes-ukio-verslo-organizacijos-strateginiams-sprendimams.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 16 d. 09:17
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!