Makroekonominiai terminai


Centrinis Bankas. Komercinis bankas. Monetarinė politika. Fiskalinė politika. Subalansuotas biudžetas. Biudžeto perteklius ir defecitas. Mokesčių sistema. Valstybės mokesčiai ir pajamos. Pinigų paklausa. Nedarbas. Darbo užmokestis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Su ekonomikos klausimais susiduriame kas dieną, visose gyvenimo srityse. Daugelis jį susiją su konkrečiu asmens darbu, nuo kurio priklauso ir šalies ekonominė padėtis. Ekonomikos teoriją sudaro ekonomikos teiginiai. Jie suformuoti remiantis ekonomikos kategorijimos. Kategorijų ryšiai nustatomi įvairiais metodais : indikcijos, dedukcijos, analizės sintezė ir pan. Taip gaunami ekonomikos principai, dėsniai , kriterijai, apribojimai, savybės . Ekonomikos teorija yra moklsas apie tao , kaip žmonija susitvarko su savo uždaviniais vartojimo ir gamybos srytyse. Aprašydama pateiktas sąvokas, teko ieškoti ne vieno, bet keleto literatūros šaltinių, įdėmiau nagrinėti ir suspažinti su pateiktais teiginiais. Nagrinėdama juos teko ne tik susipažinti su ekonomikos pagrindais , su jos terminais, nagrinėti pavyzdžius. Ekonomikos teoriją reikia studijuoti , nes jos problemos tiesiogiai susijusios su mumis visais ir kiekvienu iš mūsų. Be asmeninio ir šeimyninio pobūdžio problemų, ekonomikos teorija nagrinėja visuomenės ir politines problemas, kurios yra svarbios kiekvienam žmogui. Nagrinėdama šias sąvokas išmokau apiūdinti terminus nuo centrinio banko iki nedarbo. Ekonomika kaip mokslas vystosi ir formuojasi jau dau¬giau kaip du tūks¬tančius metų. Per šį laikotarpį ji buvo vadinama ekonomija, politine ekonomija, ekonomikos teorija..Teorija yra žinių sistema, duodanti visapusišką supratimą apie konkretų objektą, reiškinį ar procesą.

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (3363 žodžiai)
  • Indre
  • Makroekonominiai terminai
    10 - 5 balsai (-ų)
Makroekonominiai terminai. (2014 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/makroekonominiai-terminai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:41
×