Maliarija projektas


Maliarija. Kas yra maliarija Ligos. Kas yra maliarija? Maliarija – tai gyvybei pavojinga infekcinė liga, kurią sukelia pirmuonys – plazmodijai. Ligos paplitimas. Maliarija yra plačiai. Maliarijos paplitimas 2018 metais. Kaip užsikrečiama maliarija? Dažniausiai žmogus užsikrečia maliarija įkandus infekuotiems uodams. Maliarijos eiga. Inkubacinis ligos periodas trunka 8-25 dienas. Maliarijos simptomai. Mažakraujystė Bendras silpnumas Karščiavimas Strėnų skausmas Blužnies. Komplikacijos. Inkstų nepakankamumas Sąmonės sutrikimas Koma ir mirtis. Gydymas. Sergantys maliarija pacientai guldomi į ligoninę. Profilaktika. Chemoprofilaktika Tikslas – apsisaugoti nuo maliarijos esant endeminėse maliarijos zonose. Individuali apsauga nuo. Įdomūs faktai apie maliariją. Maliariją perduoda tik moteriškosios lyties uodai. Informacijos šaltiniai.


Kas yra maliarija; Ligos paplitimas; Kaip užsikrečiama maliarija; Maliarijos eiga; Maliarijos simptomai; Komplikacijos; Gydymas; Profilaktika; Faktai apie maliariją; Informacijos šaltiniai.

Maliarija – tai gyvybei pavojinga infekcinė liga, kurią sukelia pirmuonys – plazmodijai.

Maliarija yra plačiai paplitusi Afrikos, Azijos, Lotynų Amerikos valstybėse. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje yra daugiau kaip 100 šalių, kuriose galima užsikrėsti maliarija. Kasmet užregistruojama 300 – 500 mln. klinikinių maliarijos atvejų. Per metus visame pasaulyje nuo šios ligos miršta 1,5 – 2,7 mln. žmonių, iš jų 1 mln. – vaikų iki 5 metų amžiaus. Kiekvienais metais ja suserga daugiau kaip 10 tūkst. turistų, iš kurių apie 1 proc. miršta nuo tropinės maliarijos. Lietuvoje kasmet keli žmonės suserga įvežtine maliarija.

Dažniausiai žmogus užsikrečia maliarija įkandus infekuotiems uodams. Jie geldami perduoda sukėlėjus kartu su seilėmis. Uodai puola saulei nusileidus (didžiausias aktyvumas 23 – 6 val.). Be to, maliarija gali būti perduodama perpilant kraują, persodinant organus, per užterštas krauju adatas ar švirkštus.

Inkubacinis ligos periodas trunka 8-25 dienas, atsižvelgiant į maliarijos rūšį, o „trečiadienės“ maliarijos atveju gali užtrukti net iki 8-14 mėnesių. Liga prasideda staiga – drugio priepuoliu. Ligonį krečia šaltis, jis dreba, kalena dantimis, atšąla galūnės.

  • MS PowerPoint 1328 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (590 žodžiai)
  • Universitetas
  • Guoda
  • Maliarija projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Maliarija projektas. (2020 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/maliarija-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 16:48
×
115 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo