Malmės miesto geografija


Geografijos skaidrės.

Geografinė padėtis. Miesto pavadinimas. Svarbiausios lankytinos vietos. Malmės pilis. Mokslo ir jūrininkystės muziejus. Modernaus meno muziejus. Folkets parkas. Malmės rotušė. Ebos namas (Ebbas Hus). Lilla Torg aikštė. Turisto žemėlapis. Istorijos faktai. Festivaliai. Lankytojų, turistų suvestinė. Kaip atvykti į Malmę ir keliauti po ją? Malmės kainos. Malės miesto pristatomasis filmukas.


Malmės miesto geogafija, gyventojų skaičius. Istoriniai faktai. Pavadinimo reikšmė, kilmė. Kultūros, istorijos paveldo objektai. Renginiai, festivaliai, šventės. Svarbiausios turistinės vietos. Turistai. Kaip pasiekti miestą? Kainų apibendrinimas.

Pirminis miesto pavadinimas buvo Malmøi ir Malmøghe, paminėtas 1275 metais bažnytinuose rankraščiuose. Islandijos gyventojai šį miestą vadino Malmhaugar, kurio pavadiniams reiškė žvyro kalnas arba rūdos kalva. Visos reikšmės buvo bandomos sudėti į vieną ir taip atsirado pavadinimas Malmö (Malmė).

Malmės pilis Mokslo ir jūrininkystės muziejujus Folkets parkas (žmonių parkas) Pildammsparken parkas Malmės rotušė Lilla Torg aikštė Šv. Petro bažnyčia Malmės sinagoga Turning Torso dangoraižis Šv. Motiejaus bažnyčia Modernaus meno muziejus Malmės šokolado fabrikas.

Ebbos Olsson ir jos šeimos name šimtametės interjero detalės ir daugelis daiktų kruopščiai išsaugoti iki pat šių dienų, nekeičiant dizaino. Mažo dydžio namelis, dažytas ryškiomis spalvomis, stipriai išsiskiria iš aplinkinių architektūrinių statinių. 1991metais visuomenei duris atvėręs mažiausias Malmės muziejus buvo išsaugotas tik užsispyrusios Ebbos dėka. Ebos namas naudojamas mokymo tikslams, siekiant vaikus supažindinti su žmonių gyvenimo sąlygomis dvidešimtajame amžiuje. Vienintelis šio unikalaus muziejaus minusas - jo durys lankytojams atviros tik trečiadieniais.

Möllevång festivalis – muzikos festivalis su 100 vietinių grupių Malmö festivalis – seniausias festivalis Švedijoje.

 • Geografija Skaidrės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Diana
 • 21 puslapis (931 žodis)
 • Kolegija
 • Geografijos skaidrės
 • MS PowerPoint 5449 KB
 • Malmės miesto geografija
  10 - 1 balsai (-ų)
Malmės miesto geografija . (2017 m. Rugsėjo 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/malmes-miesto-geografija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:26