Maltuso gyventojų teorijos kritika


Įvadas. Maltuso biografija ir jo išškeltos gyventojų skaičiaus teorijos idėja. Maltuso biografija. Gyventojų skaičiaus teorijos idėja. Pagrindiniai teiginiai, kurias buvo aiškinta Maltuso teorijo ir jo siūlyti sprendimo būdai. Maltuso šalininkai. Maltuso gyventojų skaičiaus teorijos kritika. Išvados. Literatūros sąrašas.

Gyvename XXI a. modernių technologijų epochoje, šiais laikais žmonės išgyvena ne tik materialinę krizę, bet ir dvasinių vertybių krizę. Kaip yra pasakęs poetas Justinas Marcinkevičius, kuo sudėtingesnė ir grėsmingesnė yra mašina, tuo morališkai atsakingesnis, dvasingesnis turi būti žmogus, galintis valdyti šią mašiną. Tad neabejotinai šiais laikais reikėtų mąstyti pačiomis aukščiausiomis kategorijomis ir laikytis Dekalogo bei pagrindinių vertybių, kadangi žmogus pradėjo žiūrėti į pasaulį savanaudiškai, negalvodamas apie pasekmes ir aplinkui esančius gyvus sutvėrimus. Miškų kirtimas, aplinkos tarša, natūraliųjų ekosistemų griovimas, besaikis gamtinių išteklių naudojimas bei visos gyvosios aplinkos naikinimas – tai žmogaus veikla, kuri yra ne begalinė ir turi grįžtamąjį ryšį. Tomas Robertas Maltusas (angl.Thomas Robert Malthus, 1766 – 1834) – žymus anglų demografas ir ekonomistas. Jis buvo vienas iš pirmųjų, kuris iškėlė šį klausimą: ,,Kiek žmonių gali išmaitinti žemė?“ . Taigi šio referato tikslas- supažindinti skaitytoją su T. R. Maltuso teorija bei pažvelgti į ją iš kritiškosios pusės.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 59 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (2061 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Maltuso gyventojų teorijos kritika
    10 - 2 balsai (-ų)
Maltuso gyventojų teorijos kritika. (2014 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/maltuso-gyventoju-teorijos-kritika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:44
×