Mamatė skaidrės


„Sename dvare”. Mamatė. Mamatė – dvaro ponia, trijų vaikų motina (Irutės. Gyvenanti nelaimingoje santuokoje. Jausminga, bet bijanti atskleisti savo jausmus. Rūpestinga, pasiaukojanti (rūpinosi ne tik šeima. Mėgsta skaityti „Be. Ji labai myli. Nori pamatyti ir išgirsti garsiuosius Peterburgo. Į žmogaus gyvenimą šiame pasaulyje ji žiūri kaip į sunkią. Veikla. Skaitė poeziją Grojo fortepijonu Mokėsi. Mamatės ir Šatrijos Raganos panašumai. Mėgo poeziją (rašyti. Stengiasi vaikus supažindinti su krikščionybe. Mamatės priešpriešos –.

Jausminga, bet bijanti atskleisti savo jausmus. Giliai religinga, subtiliai jaučianti meną ir gamtos grožį moteris. Jautri, be galo švelni, turtinga dvasiniu pasauliu, stipri psichologiškai bei fiziškai, linkusi filosofuoti.

Skaitė poeziją; Grojo fortepijonu; Mokėsi lietuvių kalbos ir skatino kitus ja kalbėti; Gydė aplinkinius žmones; Mokytojavo; Atliko dvariškių pareigas.

Mėgo poeziją (rašyti laiškus, dienoraščius); Grojo fortepijonu; Mokytojavo; Kilusios iš bajorų; Rūpinosi našlaičiais, vargingais žmonėmis; Mokėsi lietuvių kalbos; Šatrijos Ragana turėjo seserį ir du brolius, Mamatė dukrą ir du sūnus; Tikrasis vardas Marija; Rūpestingos, užsispyrusios, nelaimingos, religingos.

Stengiasi vaikus supažindinti su krikščionybe; Paguodžia nerimo ir liūdesio kankinamus vaikus; Ugdo jų vidinį pasaulį, bando suprasti jų poelgius; Nori supažindinti vaikus su gamta.

  • MS PowerPoint 1327 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (406 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ugnė
  • Mamatė skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mamatė skaidrės. (2015 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/mamate-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:20
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo