Mamografo projektavimas


Įvadas. Krūtinės vėžio nustatymo būdų analizė. Vėžio įtaka organizmui. Krūtinės vėžio nustatymo būdai. Mamografija. Mamografo analogai. Bendrieji mamografijos privalumai ir trūkumai. Konstrukcinė dalis. Vizija. Pagrindinės mamografo konstrukcinės dalys. Sraigtinės pavaros skaičiavimai. Technologinė dalis. Sraigtinės pavaros veržlės technologinis maršrutas. Nupjovimas. Centravimas. Rupusis išilginis šoninio paviršiaus tekinimas. Gręžimas. Sriegimas. Bendras mašininis laikas. Saugos reikalavimai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiais laikais apstu įvairiausių klastingų ligų, kurios žmones užpuola netikėtai. Viena baisiausių ir greitai plintančių ligų yra vėžys. Žmonės šios ligos bijo labiausiai, tačiau nesugeba laiku pasitikrinti, o ir medicininė techninė įranga ne visada pastebi vėžio ligos simptomus. Inžinieriai vis bando kurti ir tobulinti įrangą. Šių dienų laikais yra naudojami įvairūs metodai, tokie kaip echoskopijos, magnetiniai rezonansai, biopsijos ir t.t. Tačiau šiame darbe bus aptartas viena tiksliausių būdų augliui nustatyti – mamografija.

Pirmasis krūties vėžį bandė vizualizuoti vokiečių mokslininkas Albert Salomon, dar 1913 m. Viduryje 1960 m., mamografija buvo pripažintos kaip patikima priemonė. Na, o 1969 m, buvo išrastas pirmasis mamografijos prietaisas. Laikui bėgant, 2000 m. buvo pradėta taikyti skaitmeninė mamografija. Šiais laikais jau turime įvairiausius mamografijos prietaiso pasirinkimus. Inžinieriai ir toliau bando gerinti tiek patį prietaisą, tiek mamogramų kokybę.

Kursinio projekto darbo tikslas:

1. Išanalizuoti krūtinės vėžio nustatyto būdus bei prietaisų veikimo principą.

2. Suprojektuoti mamografą, kurio sistemos stovas su C – lanku būtų sujungti per alkūnę. Tam reikia atlikti sraigtinės pavaros skaičiavimus. Ši pavara padės alkūnei judėti aukštyn ir žemyn vertikalia ašimi.

3. Atlikti atsakingos detalės technologinį maršrutą, nurodant įrankius bei įrenginius.

4. Pateikti saugos reikalavimus.

  • Adobe PDF 1117 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai
  • Universitetas
  • Jolanta
  • Mamografo projektavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Mamografo projektavimas. (2016 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/mamografo-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 21:55
×