Mamuto urvo nacionalinis parkas


Mamuto urvo nacionalinis parkas. Mamutų urvo nacionalinis. Tai - negrynojo kalkakmenio arba karstinė urvų sistemą. Tamsieji Mamutų urvų kanalai kadaise buvo keliai. Kalkakmenis per 70 mln. Metų nusėdo ant jūros dugno. Šiame milžiniškame kalkakmenio labirinte. Vietos indėnai seniai žinojo apie šį fantastinį požemio pasaulį. Europiečiai kolonistai pirmą kartą apsilankė Mamuto urve XVIII a. Iki tol urvas jau buvo tapęs turistų pamėgta vieta.

Europiečiai kolonistai pirmą kartą apsilankė Mamuto urve XVIII a. pabaigoje. 1812 m. per Didžiosios Britanijos-JAV karą, urvo nitratų telkiniai buvo kasami parakui gaminti. 1843 m. urve, garsėjančiame sausu ir vėsiu oru (temperatūra čia siekia 12 °C), buvo trumpam nesėkmingai įsikūrusi tuberkuliozės ligoninė.

Iki tol urvas jau buvo tapęs turistų pamėgta vieta. Pirmuoju urvo gidu ir tyrinėtoju laikomas vergas Stephenas Bishopas, skersai išilgai išmaišęs visus jo požemius su žibaline lempa rankoje. Šiandieną urvas yra nacionalinio parko, užimančio 207 kv. km teritoriją, dalis.

  • MS PowerPoint 1153 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (266 žodžiai)
  • Ignas
  • Mamuto urvo nacionalinis parkas
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mamuto urvo nacionalinis parkas. (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/mamuto-urvo-nacionalinis-parkas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 20:57
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo