Mandagumas


Kiekviena tauta mandagumą supranta skirtingai. Skaidrės apie mandagumą. Mandagumas bendraujant. Mandagumas rasinys. Kaip suprantamas mandagumas. Mandagumas rasiniai. Kas yra mandagumas viešumoje. Lietuvių mandagumas bendraujant. Kiekviena tauta mandagumą supranta skirtingai referatas. Mandagumo strategijos.

Kiekviena tauta mandagumą supranta skirtingai. Pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite. Lietuvių (ne)mandagumas.


Lietuviai tiek svetimšalių kartais yra pavadinami, tiek patys neretai vieni kitus laiko nemandagiais. Didžioji dauguma nepasitenkinimų girdima dėl mūsų bendravimo su nepažįstamaisiais viešumoje. Tokios nuomonės paskatino atkreipti dėmesį į lietuvių bendravimą viešosiose vietose, susitelkiant ties prašymų šnekos aktais.

Individualistinėms kultūroms nebūdinga ryški perskyra tarp „savų" ir „svetimų", ir su visais žmonėmis palyginti panašiai - dažniausiai taikant konvencionalias negatyviojo (distancinio) mandagumo strategijas. (fukushima, 2000: 188).

Mandagumas, kaip vienas iš pagrindinių komunikacijos komponentų, be kurio žmonių bendravimas nebūtų įmanomas, domina įvairių humanitarinių ir socialinių sričių mokslininkus. Tačiau daugiausia jis tyrinėtas kaip tik lingvistiniu aspektu. Susidomėjimas kalbiniu mandagumu (angl. Linguistic politeness), atskiros šakos teises įgijusia interakcinės pragmatikos sritimi, per pastarąjį amžiaus ketvirtį labai išaugo. Tačiau nors yra teigiama, kad šį reiškinį jau darosi sunku tirti dėl itin didelės jam skirtų darbų gausos (sifianou, 2005: 263), lietuvių kalbos mandagumas pragmatiškai dar tik pradedamas tyrinėti.

Mandagumas gali būti suprantamas kaip bet kokie veiksmai, taip pat ir kalbiniai, padedantys išlaikyti minimalią žmonių sąveikos darną, „palaikyti ar sustiprinti pašnekovų tarpusavio santykius, kartais - apsisaugoti nuo jaučiamo pavojaus" (čepaitienė, 2007: 11).

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (370 žodžiai)
  • Mokykla
  • Monika
  • Mandagumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Mandagumas. (2012 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/mandagumas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:32
×