Mandala


Mandalu pavyzdziai. Mandalos pavyzdziai. Paukščiai spalvinimui. Fraktalų piesimas vaikams. Mandalos kūrimo pavyzdžiai. Referatai apie mandalas. Mandalu aprasymai. Mandalos spalvinimas. Is kur atsirado mandala. Mandala aprasymas.

Mandala. Iš kur kilo mandala? Pagrindimniai mandalos konstrukcijos bruožai. Mandalos kūrimas. Mandalu gydimo galia. Kaip piešti mandalą? Mandala - sanskrito kalbos žodis, reiškiantis apskritimą, visų formų vienovę. Natūraliai siejamas su rytų kultūra, mandalos simbolis yra išplitęs visame pasaulyje, apsireikšdamas liaudies mene, šventųjų statinių architektūroje, bet taip pat jis gyvai pasirodo gamtos meteorologinėse ir biologinėse formose. Budizmo tradicijoje mandala - tai simbolis, naudojamas meditacijos metu, jos pagalba vienuoliai turi paeliui “atgaivinti” savyje viską, kas pavaizduota, kol galiausiai pasiekia aukščiausią meditavimo laipsnį - susiliedami su tantrine dievybe.

Oranžinė- siejama su seksualumo čakra,esančia bambos srytyje.Sanskrito kalba ši čakra dar reiškia „aš būveinė“.Šią spalvą besirenkantis žmogus yra be galo jausmingas,vertina kūniškus malonumus ir seksualinius potyrius.Oranžinė spalva Taip pat skirta kurybinėms galiosm įgyvendinti.Tai pusiausvyros ir harmonijos spalva.

Geltona siejma su saulės rezginio zonoje esančia čakra.Ši spalva suteikia išminties.Geltona-tai siekis augti ir tobulėti dvasiškai,ieškoti išminties,žinių. Galli būti,kad joje užkoduotas noras iš pagrindų pakeisti savo gyvenimo būdą pabėgti nuo materijos.

Žalia-širdies čakra.visų čakrų centras. Tai meilės, atjautos,globos ir ištikimybės simbolis.Jis byloja,kas esate:ramybė,taiką ir toleranciją spinduliuojanti asmenybė. Pasak žinovų,mandalas žaliai spalvina mylintys,darbštūs,šeimai ir darbui atsidavę žmonės,bei tiek,kurie ilgisi poilsio.

Žydra valdo penktąją čakrą,esančią aukščiau kaklo duobutėse.Ją dažniausiai renkasi altruistai ir idealistai.Šie žmonės paprastai būna apdovanoti talentu megsti naujas pažintis,burti kompanijas, įkvėpti kitus.

Indigo čakra vadinama trečiąja akimi. Ši spalva atskleidžia polinkį į didelius užmojus, permainų, naujovių troškimą.Ji byloja apie itin platų žmogaus akiratį,jautrią intuiciją ir gebėjimą mąstyti orginaliai.

Violetinė- dvasingumo,religingumo,auščiausio sąmoningumo ir išminties spalva.Violetinė mandala byloja,kad sugebate pakilti aukščiau materijos ir sąmoningai suvokti visatos dėsnius. Tai ženklas, kad tapote ar tampate itin brandžia asmenybe.

Balta spalva atskleidžia polinkį idealizuoti praeitį,neryžtingumą,dvejonę.Jei savo mandalą norite palikti baltą, tai gali būti, kad esate išsisėmęs ir jūsų gyvenime dabar vyrauja štilis arba esate apsisprendimų kryžkelėje.

Juoda gali reikšti polinkį arba į asketizmą arba sieklos sumaištį,nerimą,baimę atsiverti supančiam pasauliui.Tiesa, mandalų mokytojai teigia, kad juoda kuriant mandalas yra pati nepopuliariausia spalva ir paprastai šiuose piešiniuose pasitaiko tik fragmentai14.

Šią temą pasirinkau,nes maniau,kad netik sužinosiu daugiau apie mandalas,bet ir galėsiu kartu save analizuoti.Rašydama šį darbą,kad labiau suprasčiau,ką žmogui reiškia mandala,pati pabandžiau ją nupiešti.Aš buvau sužavėta.Dabar suprantu,kodėl vis daugiau žmonių pradeda tuo domėtis.Tai kažkas tokio,ko plika akimi nepamatysi,nors mandalų grožis yra stulbinamas,bet didžiausią jų žavesį reikia pajusti.

  • Tikyba Referatas
  • Microsoft Word 439 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (2139 žodžiai)
  • Irma
  • Mandala
    10 - 3 balsai (-ų)
Mandala. (2011 m. Rugsėjo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/mandala.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 22:53
×